Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás külföldi egyetem...

Továbbtanulás külföldi egyetemen. Esetleg valaki tud segíteni? Mik a teendők?

Figyelt kérdés

A cél Hollandia, konkrétabban az Amszterdami Egyetem (UvA).


Sokat keresgéltem már, de igazából konkrét felhomályosítást sehol sem találtam. Hogyan juthatok például ösztöndíjhoz? Jó tanuló vagyok, de gondolom ez nem elég.

Ilyen esetben hallottam már olyanról is, hogy amikor felvesznek, egy (vagy fél?) évig csupán annyi dolgom van, hogy intenzíven tanulom a nyelvet, aztán kezdődik maga az egyetem. Ezt az iskolában mondták, de ott egy német egyetemről volt szó, fogalmam sincs melyikről.

Hogyan kell beadnom a jelentkezést? Mintha én is holland lennék, vagy van ennek külön módja?

Meg úgy amblokk... Esetleg tud valaki még egyéb hasznos tippeket adni? :)

Köszi!



2014. ápr. 9. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Az általad említett egyetem honlapján minden kérdésedre le van írva a válasz... 30 mp alatt találtam meg.
2014. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ilyen gyors voltál.

Az én figyelmet ezek szerint elkerülte.

2014. ápr. 10. 23:32
 3/10 anonim válasza:
Én is Amszterdamban fogok egyetemre járni jövőre, csak én a HvA-n (Hogeschool van Amsterdam) :))
2014. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szuper :)

Tegnap voltam egy ehhez kapcsolódó előadáson, nagyon jól elmondtak mindent. A dolog tulajdonképpen nem is olyan nehéz, csupán elég motiváltnak kell lenni és persze vágni kell az angolt. A lényeg, hogy akik az előadást tartották, szinte mindenben tudnak segíteni. :)

2014. ápr. 19. 09:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a HvA nem az UvA része? O.o
2014. ápr. 19. 09:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg megkérdezhetem, hogy milyen előadás volt ez? Engem is érdekelne a dolog, de nem találok ilyen előadásokat.
2014. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ők tartották:

www.daniaitovabbtanulas.dk


Szerintem idén már nem lesz, max jövőre. A legtöbb helyen már zárult a jelentkezés.

2014. júl. 30. 09:57
 8/10 anonim válasza:
Na bocsi hogy azóta nem válaszoltam csak nem jártam azóta itt. Kint vagy? Egyébként mint gondolom azóta rájöttél a Hva nem az Uva része :)
2015. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Itthon kezdem az egyetemet szeptemberben, már ha felvesznek ugye. Ha nem, akkor megyek ki, az alatt az egy év alatt összeszedem árát. Ha felvesznek, akkor végigcsinálom az alapképzést, majd mesterre kimegyek.
2015. márc. 28. 16:03
 10/10 A kérdező kommentje:

Vagy kint kezdek egy újabb alapképzést, majd azt még meglátom.

Igen azóta rájöttem. :)

2015. márc. 28. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!