Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van egy 15 évre kötött Lépésel...

Van egy 15 évre kötött Lépéselőny II. nevű életbiztosításom. Eddig csak adókedvezményt kaptam belőle, amíg lehetett. Most 10 éves, rendesen fizettem, minden évben elfogadtam a növekvő díjakat. Érdemes ezt tovább fizetni, vagy inkább szüntessem meg?

Figyelt kérdés

2014. febr. 28. 23:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia !


Meg ne szüntesd van egy másik módozat díjmentesítést kérj ekkor átalakul egyszeri díjas életbiztosítássá és ez ketyeg amég az egységszámlán van pénz de a kockázatviselés megmarad tehát ha ne adj isten baj van akkor ott van ... ha bővebb infót kérnél írj nyugodtan privátot. :)

2014. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 SzarvasLászló ***** válasza:
40%

Azt, hogy érdemes-e tovább fizetned, azt csakis Te tudod.


Ha egyébként valami sürgős dologra nem kell most a pénz, akkor:

Anyagilag akkor éri meg megszüntetni, ha a visszavásárlási értéke most nagyobb mint az az összeg amit eddig összesen befizettél.

Ez csak egy tipp, Neked kell tudnod, hogy mit akarsz kezdeni a pénzzel vagy, hogy akarsz-e még gyűjtögetni.


Ha pedig modernebb konstrukcióba akarod áttenni, azt is megteheted, vagy csak egy részét veszed ki, azt is megteheted.


A problémát írd meg, arra tudok adni tanácsot. A dilemmára nem nagyon.

2014. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy felkeresett egy ügyintéző, és véleménye szerint ez már elavult és ha tovább fizetem akkor "nagyot" bukok majd rajta. Tudom nem mindenkinek nagy ez az összeg, nekem nem mindegy.

Körülbelül a hátralévő 5 évben befizetnék 600ezret, de a biztosítási összeg nem emelkedne már csak kb. 400ezret.

Nekem ez hihetetlennek tűnik, nem értek hozzá, ezért úgy döntöttem kikérem hozzáértő emberek véleményét.

Te ismered ezt a terméket?

2014. márc. 3. 10:44
 4/17 SzarvasLászló ***** válasza:

Neked egy lépcsőzetes kifizetésű vegyes (díjtartalékos) biztosításod van.

Nem részletezném jobban, a lényege az, hogy kockázati (balesetre, halálra, stb. fizető) részt és megtakarítási részt fizetsz. Pl. a teljes díjad 9000 Ft, akkor 3000 Ft + 6000 Ft. A lejáratkor a 6000Ft-nak kellene kitermelnie a +3000 Ft-ot ahhoz, hogy nullára fuss ki.


Ezeknek a konstrukcióknak az az előnye, hogy a tartam alatt, választásodtól függően, magas összeget fizet pl. baleset vagy halál esetén, és a lejáratkor kapsz némi összeget (de ezt az összeget tutibiztosan megkapod).


Ha Neked ez a nagy biztosítási védelem kell, akkor nehogy megszűntetsd!


Az viszont igaz, hogy vannak már ettől modernebb megoldások is.

2014. márc. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 SzarvasLászló ***** válasza:
Az biztos, hogyha csak az anyagi részét nézzük -és nem a biztosítási védelmet- akkor ezeknél a vegyes biztosításoknál az gyakorlatilag az utolsó 1-2 évet már nem érdemes befizetni mert kb. annyival lesz több a lejárati összeg mint amennyit az utolsó 1-2 évben befizetsz.
2014. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, csak ez leginkább megtakarítás célból köttetett.

Ha jól tudom a kezdeti 7000Ft-os havi díjból 500Ft volt a biztosítási rész.

Ezt csak ki kellene termelni-e? Nem?

Vagy az alapbiztosítás is tartalmaz nem látható költségeket, és ezt nem látom? Neve: Lépéselőny II. Ez nem csupán megtakarítás?

2014. márc. 3. 12:53
 7/17 anonim ***** válasza:

Jobban teszed, ha soha többet nem kötsz befektetéshez kötött életbiztosítást. Az ügynök egyértelmű hogy megpróbál meggyőzni róla hogy újat köss, mert abból van az ő jutaléka. Az ő érdeke nem az, hogy te jól járj, hanem hogy ő járjon jól.


Néhány cikk, hogy képben legyél ezekről a biztosításokról. Ezeket valahogy elfelejtik megemlíteni az ügynökök:

- [link]

- [link]


Valószínűleg több százezer forintot spóroltál volna, ha olcsóbb módját választottad volna a befektetésnek. Befektetési alapokat nem csak biztosításokon keresztül lehet vásárolni.


Én azt ajánlanám, hogy keress egy valódi pénzügyi tanácsadót, aki nem eladni akar neked. Ez nyilván pénzbe fog kerülni, nem úgy mint az "ingyenes" pénzügyi tanácsadókkal, akik a biztosítókkal szövetkezve fognak lényegesen több pénzt lehúzni rólad, a 70 oldalas szerződésbe rejtett mindenféle költségeken keresztül.

2014. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 SzarvasLászló ***** válasza:
0%

Máshol már kifejtettem Számodra névtelen előttem szóló a munkásságodat.


Tegnap este ez volt az összes elfoglaltságod, hogy a kiszámolóval teleírd a netet? Jól fizetnek érte? ,)

Egyáltalán láttál már olyat, mint amiről írsz?

2014. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves SzarvasLászló nick mögé bújó felhasználó, ;-)


Nem írtam tele a kiszámolóval a netet, pénzt nem kapok érte. Szimplán csak tanácsot adok az embereknek, akikre egy rakat jutalék éhes ügynök vadászik. Érdekes, hogy a te hozzászólásaidban sem látom, hogy leírtad volna, mennyibe kerül pl egy szerződés. Ezért gondolom fontosnak, hogy ezzel mindenki tisztába legyen. Amúgy mi a probléma a kiszámolóval? Nem szeretsz a tényekkel szembesülni?


Neked jól fizetnek a biztosítok? Kinek is dolgozol? A Groupamanak?


Nem teljesen világos mire kérdezed, hogy láttam-e, de kijelenthetem hogy mindent amit leírtam láttam. Átverős, költségeket elsumákoló ügynököket, átvert ügyfeleket, és valóban jó konstrukciókat, amik nem fizetnek egy forintot se az ügynöknek.

2014. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 SzarvasLászló ***** válasza:

Nem hiszem, hogy itt kellene megvívnunk, és azt sem, hogy vívnunk kellene, de ha már ennyire megszólítottál:


Ha olvastad volna a máshol írt -Neked szóló- hozzászólásomat, akkor abból világos lenne, hogy a kiszámolóval semmi bajom sincs.


Azt már gondnak érzem, hogy az ember, ha már van neki némi, akkor nem használja az eszét.


Senki sem hallgat -a sumák megtévesztő ügynökökön kívül- a költségekről.


Azt már gondnak érzem, hogyha valaki belevág -akár egy unit link befektetésbe- számon kéri az eredményt, de annyi fáradtságot sem vesz, hogy oda figyeljen rá, neadj isten tanuljon is hozzá egy kicsit.

Érdekes módon a lakást a kocsit a bútort stb-t a tulajdonos általában gondozza ha azt akarja, hogy ne menjen tönkre...


Érdekes módon minden más befektetési formának, vállalkozás, üzlet, stb., szintén megvannak a költségei (adott esetben nem is kevés), ezt mindenki természetesnek veszi.


Szóval van mit helyretenni a fejekben én úgy gondolom.


És az is igaz, hogy nehéz megbízható szakembert találni, míg az a magyarországi szokás, hogy a bkv ellenőr szomszédnak jobban hisznek az emberek... Ámbár ennek is megvan az oka...


Talán pont ezért írogatok itt, hogy biztosítási (hobbim szerint pedig étel-ital) kérdésekben értelmes és hasznos válaszokat adjak és tisztába tegyek pár dolgot.


Aki pedig úgy érzi ezekből adódóan, hogy érdemes hozzám fordulni biztosítást, befektetést, lakástakarékot, stb. kötni, azzal úgyis átbeszélek mindent.


És képzeld el, még jutalékot is kapok a szerződésért ,)

2014. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!