Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes a mai világba...

Mit érdemes a mai világba tanulni, hogy a jövőbe rendesen meg tudj élni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 16:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Angolt+bármi szakmát (tényleg ami csak eszedbe jut)
2012. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Angolt fogok is tanulni,de az a baj (vagy legalábbis ezt szürtem le a hallottakból) hogy ma már tényleg nem mindegy melyik szakot tanulod meg.Tanulhatsz bármit ugyan,de ehet hogy azzal semmit se fogsz érni vagy ha igen az is nagyon kevés lesz.
2012. jan. 20. 17:55
 3/23 anonim ***** válasza:
Ez csak Magyarországon igaz.
2012. jan. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is igy hallottam.De én ha nem muszáj,nem költöznék külföldre.
2012. jan. 22. 11:36
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha itthon szeretnél élni több lehetőséged is van. Ha okos vagy és szeretsz tanulni, mehetsz valami mérnöknek, vegyésznek, vagy az egészségügybe(orvos,gyógyszerész,ápoló). Ha nem szeretnél egyetemet végezni, akkor tanulhatsz szakmunkásnak azokból van talán a legnagyobb hiány Magyarországon.
2012. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Legyél vasutas

Egy mozdonyvezető megkeres 190 ezret.

2012. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%

Robotika. Minden automatizálva lesz. Aki képes lesz egy robotot megtervezni, felprogramozni az kb. Isten lesz.

Tőzsdeguru, Bankár - Mint 2008 óta tudjuk a világot is be tudod majd dönteni, de lesz egy csomó pénzed (Ehhez lehet meg kell metéltesd magad.)

Hacker - Ők az Istenek

Programozó - Minden sz@rhoz kell program, ők is biztos állásra számíthatnak

NAV, adóellenőr, gazdasági informatikus - adó mindig lesz

Szakács - Enni, inni mindig kell 44% a GDP-nek élelmiszeripar

Mobil telcom - kommunikáció mindig lesz, de ide értem a hardverhez értő informatikusokat, hálózat tervezők, kivitelezők. 2% világ GDP mobilkom.

Politikus, államigazgatás - "Sajnos" ezek is lesznek, de remélem eljön az idő amikor egy mesterséges intelligencia fogja elosztani a költségvetést, objektív, demokratikus, igazságos módon, de legalább addig is ki lehetne szórni a 140-es IQ-nál ostobább politikusokat

Orvoskutató, tudós - Magyarországra nem jellemző, hogy túl nagy pénzeket fordítanának kutatás fejlesztésre, pedig mindennek az alapja. Viszont nem tudhatod, hogy nem te leszel a legnagyobb tudományos hacker és egy laza Nobel-díjjal mész nyugdíjba. (A Kossuth-díjat sem fizetik szarul, bár az lehet művészeknek jár kizárólag, nem tudom)


Tök mindegy mit írunk neked, ha téged a mohák nemi élete fog lázba hozni, és biológus leszel.


Vegyészmérnök sem rossz, ott is van mit még felfedezni. Kezd el a kémiai elemeket egymásba hekkelni és csak kijön valami szupervegyület, onnantól ---> Kémiai Nobel-díj, 1 millió USD vagy EUR és go HAWAII...


Oops, majd elfelejtettem, ha már semmi nem jön össze, ott az egyház. Állami milliárdos támogatás, misebor, hatéves kisfiúk, mi kell még????

2012. jan. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
88%

És kifelejtettem az ügyvédet, mert hogy amíg ember az ember addig nézeteltérés is lesz és a demokratikus jogállamunkban az ügyvéd szükséges, mint falat kenyér az éhes szájnak :)


Az olajipar összeomlik, az alternatív zöldenergiával is érdemes lehet foglalkozni, bár ez nem tudom milyen szakma.


Esetleg Egely György porfúziós eljárásával a szénből vas készítése során felszabaduló szuperenergia hasznosítására épített szerkezet kifejlesztését megvalósíthatnád, és akkor nekünk magyaroknak is lehetne filléres villanyszámlánk, mint a kanadaiaknak a Niagara vízesés miatt és végre lenne egy olyan világszabadalmunk amivel a gazdaságunk egekbe szökne. Szegény arabok meg rághatnák az aranyozott csaptelepeiket, mi meg a Dubajozást visszakeresztelhetnénk Budapestezésre.

2012. jan. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megfontolom
2012. jan. 29. 14:35
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy Mozdony vezető 190 ezret keres.

Nagyon jó fizetés.

Én forgalmista vagyok egy állomásos 139ezer forint a fizetés. És nagyon jó. Még egy a vasutas is szakmunkának számít , ezért szinte mindenkit hányinger kerüli mikor meghallja ,hogy szakmunkás. Kevesen jelentkeznek , mert szégyen a munka. A mai világban a gimnázium a menő, ezért kevesen jelentkeznek vasutasnak, meg az egyetem és a főiskola, utána nem tudnak elhelyezkedni, sírnak rínak. Utána meg mennek egy gyárba 70 ezer forintért.

2012. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!