Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Imperial College London...

Imperial College London belépési követelményei?

Figyelt kérdés

Ha leérettségiztem, szeretnék az Imperial College London repülőmérnöki szakára járni, mert a honlapjukon leírtak szerint nagyon magas színvonalon folyik az oktatás, és úgy gondolom, hogy sok olyan kivételes lehetőséget nyújt (mint pl. 1 év külföldön + mesterképzés), amit nem minden hasonló orientáltságú egyetem mondhat el magáról. Amiben megakadtam a böngészés közben, az a belépési követelményeknek az értelmezése. Felsorolja, hogy mi mindenből kell A level-t csinálni, és abból minek kell A* szintűnek lennie, majd lejjebb kitér a külföldről érkezőkre, és azt írja, hogy az "international baccalaureate-on" összesen 40 pontot kell elérni, amiből 7 emelt matek, és 6 emelt szintű fizika. Ez azt jelenti, hogy ha Magyarországon érettségizek, akkor elég csak matekból és fizikából emeltet tenni? Illetve a 40 pontot, hogy kell értelmezni Magyarországon? Elnézést, ha hülyeséget kérdeztem, még 9.-es vagyok, és lehet, hogy vannak hiányosságaim a érettségi és a felsőoktatási rendszerről kapcsolatos tudnivalókból. Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Link a szakhoz: [link]

Link a követelményekhez: [link]



2014. ápr. 27. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én Londonban dolgoztam egy évet.

Úgy vettem észre, bekerülni nem nehéz az egyetemekre.


Nem is ezért kell aggódni, de az ICL-en a tandíj 9000 GBP évente. (Kb 3,3 millió forint).


Személy szerint az 1 éves megélhetési költségem 4 millió forint volt Londonban.


Angliában az oktatásból üzletet csináltak, nem csoda hogy rengeteg kínai diák van dúsgazdag családokból.


Voltak olyan kínai ismerőseim neves egyetemeken akiknek csodálkoztam az angoljukon, egyáltalán nem volt jó, viszont simán kifizetik az évi 9000 GBP-s tandíjat.

2014. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Attól eltekintve, hogy üzletet csinálnak az oktatásból, a képzés minősége ugyanúgy versenyképes igaz?
2014. máj. 1. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi érettségi az egy külön vizsgarendszer, olyat is tehetsz ha szeretnél, de a magyar érettségi is meg szokott felelni. Én ezt találtam: [link] Görgess kicsit lejjebb, ott lesz Magyarország.


Nem valami részletes, ha jól értelmezem ötös átlag kell, és a szakirányú tárgyakból ötös (tehát pl. magyarból elvileg lehet négyesed), de semmiképpen ne a minimum követelményt akard elérni. A top brit egyetemeken óriási verseny van, önmagában a belépési követelmény teljesítése nem lesz elég, valamivel ki kell tűnnöd. Én azt javaslom, hogy matekból és fizikából mindenképpen célozz meg emelt szinten ötöst, és tanulj meg rendesen angolul, ha az IELTS nyelvvizsga követelményét leteszed, az emelt érettségi ötös (ami egyébként középfokú nyelvvizsgának felel meg) már gyerekjáték lesz, az angolra meg ígyis-úgyis szükséged lesz, minimum felsőfokon, ha teheted próbálj meg cserediákként kimenni középsuliba egy pár hónapra, csak hogy lásd, milyen angolul tanulni (lehet ösztöndíjakat is kapni azt hiszem, keress rá).


Nem tudom mennyire néztél utána a felvételi rendszernek, de az Imperialban és hasonló helyeken nem úgy működik a dolog, mint itthon, hogy tulajdonképpen egy számadat vagy, amit a jegyeidből számolnak ki, és leszarják hogy közben nem is érdekel a szak amire jelentkeztél, csak azt hallottad, hogy azzal majd jól fogsz keresni (kismillió ilyen embert ismerek)... Oda motivációs levél meg tanári ajánlás kell, egyes helyeken interjú is van, kíváncsiak rá hogy milyen ember vagy, és meg kell győznöd őket róla, hogy elhivatott és rátermett vagy, és érdemes téged választaniuk a rengeteg jelentkező közül. Járj versenyekre, és foglalkozz sulin kívül is a dologgal, járj könyvtárba, szakkörre, klubba, mittudomén mik vannak még... Ha van még időd és kedved önkénteskedhetsz is, a pozitív benyomáshoz pluszpont szokott lenni, és legalább közben kipróbálsz dolgokat :)


Ha Budapesten laksz, melegen ajánlom a Szabó Ervin könyvtárat, külön részlegük van, ami a külföldi továbbtanulással foglalkozik, illetve vannak programok Magyarországon, amik külföldi továbbtanulásra és egyetemi felvételire készítenek fel (Engame, Milestone intézet, én ezekről tudok), elég drágák, de ha nem fér bele a költségvetésetekbe, vannak ösztöndíjaik amikre jelentkezhetsz.


Bocs a kisregényért, lehet hogy olyanra is válaszoltam ami nem volt kérdés. Én is Angliában szeretnék továbbtanulni, csak bennem nem merült fel ilyen korán a gondolat, és sokkal később kezdtem el utánajárni a dolgoknak, így rengeteg mindent nem tudtam időben elkezdeni. Ezért gondoltam, hogy ha eddig nem tudtad amiket írtam, minél hamarabb felhomályosodsz, annál jobb... Hajrá! :)

2014. júl. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!