Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsben szeretnék felsőoktatás...

Bécsben szeretnék felsőoktatásba jelentkezni, mennyire számít, hogy milyen eredménnyel érettségizek?

Figyelt kérdés

Jó pár embertől azt hallottam, hogy nem nézik az érettségi jegyeket, csak legyen meg a papírod, hogy átmentél az érettségin (mindegy, milyen jeggyel, csak ne bukj meg) + legyen egy minimum középfokú német nyelvvizsgád. Bizonyos szakokon nyilván van felvételi.

Másik pár ember meg ezekkel az állításokkal kiröhög. Most akkor mi az igazság?


2014. máj. 7. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
tudtommal magát az eredményt nem nézik, legyen érettségid, minimum B2-es nyelvvizsgád németből és ennyi. Ja, meg pár szakon már van felvételi.
2014. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szóval jól tudod.
2014. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Röhögjenek csak, tényleg nem nézik, csak a papír kell hogy megvan-e, és a B2-es vizsga (van egy lista, hogy milyeneket fogadnak el, mert nyilván nem mindet, én ÖSD-t csináltam) De arról is csak a papír kell. Január végén voltam beiratkozni azóta oda járok szóval tuti hiteles infó:) Mármint az Uni Wienről beszélek. Amúgy vannak szakok, amikre valóban van felvételi még külön, de annak sincs köze az érettségihez.
2014. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!