Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti hogy álltok a külföldi...

Ti hogy álltok a külföldi egyetemekhez? Bécsi egyetem?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam rajta, hogy a bécsi egyetemre jelentkezem orvos szakra. A nyelvet is meg tudnám tanulni anyanyelvi szinten. Szerintetek? Vagy az orvosit nagyon nehéz németül tanulni? Vagy esetleg belerázódnék? Nem tudom eldönteni..:/
2014. máj. 12. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

"A nyelvet is meg tudnám tanulni anyanyelvi szinten"


Mikor? Csak nem 1 év alatt...?

És igen, nehéz. Amúgy is, és még a nyelv is rátesz.

Először gondolkodni kéne, pl azon, hogy kint kb ugyan olyan szinten kell tudnod, és megértened a dolgokat, mintha Magyarországon tanulnál magyar karon. Semmivel sem érdemes kevesebbet tudnod. Annyira bírom ezt a felfogást, komolyan... látszik, a teljes tájékozatlanság.


"Vagy az orvosit nagyon nehéz németül tanulni? Vagy esetleg belerázódnék? Nem tudom eldönteni..:/"


No comment.

2014. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom elég fiatal lehetsz, ráadásul elég naiv is. Szerintem te ne menj a Bécsi Egyetemre tanulni... látom magam előtt, ahogy az első évben kibuksz. És ezt most minden rosszindulat nélkül mondom.
2014. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éve tanulok németül, de... kijöttem, és áh, éppencsak elboldogulok, szerencsére sokat fejlődtem, de azért volt alapom, de így is nehéz! Anyanyelvi szint? Aha, talán ha bennmaradok, akkor még pár év múlva.. orvosi? Szerintem felejtsd el :/ Még akkor is nehéz, ha tökéletesen tudsz németül. Amúgy azt hiszem azon a szakon van felvételi, lehet hogy már ott kibuknál.. könnyebb szakra jöttem, el nem tudom képzelni, milyen lehet egy orvosi:|
2014. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!