Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi (főleg angliai,...

Külföldi (főleg angliai, esetleg amerikai) orvosképzésről tudtok velem tapasztalatokat megosztani?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, de rájöttem szeretnék külföldre menni tanulni. Van esetleg valaki aki külföldön tanul orvosnak és tudna nekem segíteni, például hogy elég-e a biosz kémia emelt és milyen követelmények vannak még?

2014. jún. 10. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Orvosira viszonylag ritkán jönnek ki magyarok Angliába (nem tudom, miért), de ha írsz privátban, akkor megadom egy Cambridge-ben tanuló orvostanhallgató elérhetőségét.

Cambridge-ben 6 éves képzés van (3 év pre-klinikai, 3 év klinikai rész). A jelentkezés minden évben szeptember-októberben van a következő évre. Biosz kémia emelt elég (a magyar érettségi rendszert úgysem ismerik). Kell írni önéletrajzot, meg kell csinálni egy BMAT nevű tesztet, és el kell menni interjúra (szóbeli felvételi).

A részletek a kurzusról:

[link]

és a BMAT tesztről:

[link]

2014. jún. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!