Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem írni vélemények...

Tudnátok nekem írni véleményeket, tapasztalatokat az amerikai staffordshire terrier kutyákról?

Figyelt kérdés

jellemük, vérmérsékletük, meg úgy általánosságban, szeretnék majd egy ilyen kutyát, és azért kérdem hogy milyen tulajdonságokkal rendelkeznek.


tudtok esetleg tenyésztőket akitől(akiktől) érdemes "venni" ?


külsőre nagyon tetszik a kutya, nem divatozni meg menözni, meg hasonló idiótaságokat szeretnék "vele"

hanem a hű kutyámként szeretném magamnak... :)


még sohasem volt ilyen kutyám, voltak kutyáink (kuvasz,jugoszláv farkasölő, német juhász ) de amerikai staffordshire még sosem.


és kant szeretnék ( sokkal határozottabb külső vonásokkal rendelkezik )


2013. aug. 10. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

+

Nagyon barátságos az emberekkel szemben, bárkivel seperc alatt megismerkedik, valamint nagyon hűséges fajta, bármi áron feláldozná az életét a gazdája iránt.

-

Nehezen kezelhető, makacs természetű, más kutyákkal szemben álltalában aggresszív, nehezen tanítható, tehát nem valami okos állat, rengeteget kell vele foglalkozni, nagy a mozgásigénye

2013. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

+

Nagyon barátságos az emberekkel szemben, bárkivel seperc alatt megismerkedik, valamint nagyon hűséges fajta, bármi "bármi áron feláldozná az életét a gazdája iránt.

-

Nehezen kezelhető, makacs természetű, más kutyákkal szemben általában agresszív, nehezen tanítható, tehát nem valami okos állat, rengeteget kell vele foglalkozni, nagy a mozgásigénye


ez kb olyan mint ha az öreg sparlaninac (jugoszláv farkas ölő ) kutyámat jellemeznéd.


de azért köszi hogy válaszoltál ment a zöld kéz :)


"nem valami okos"

de okos... csak tanítani, fegyelmezni kell.. (szerintem)

2013. aug. 10. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1,5 éves van nagyon jó kutya nagyon tud szeretni:)csak elég önfejű és kiskorában elég keményen kell vele foglalkozni mert könnyen az ember fejére nő én tudom:((
2013. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekünk egy 11 hónapos kan Amstaff-unk van,(Brutus)....

Nagyon kedves,a gyerekekre nagyon figyel,ha rossz kedvem van vagy sírok,akkor odabújik hozzám,elkezd nyalogatni stb.

Nagyon okos,és jól nevelt..ha jól van kezelve....

Kis korában,ha felugrált vagy olyan dolgot tett,amit nem szabad,rá volt csapva az orrára,és megtanultra hogy nem szabad..

Nem azt mondom hogy verd agyba-főbe,csak ha ugrál,morog stb.,akkor üss egy kicsit a nózijára,ne félj,nem fog neki fájni, de érezze hogy te vagy a főnök, azért hogy nagy korában (40-50 kg-osan) kezelhető legyen..

ne félj nem fog neki fájni,mert ennek a kutyának hatalmas fájdalom küszöbe van...

remélem segítettem...:))

2013. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, lehet tévedtem kicsit, nem azt mondom hogy hülye kutya, de nem is az a nagyon okos. Saját tapasztalat!
2013. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem menhelyről van 2éves szuka amstaffom.

+

Nagyon kedves, hamar barátkozik, könyen tanítható, jól motiválható, mozgékony, nagyon hűséges kutyus.


-

Ha nem szocializálják kölyökként agresszív lesz a többi kutyával. Hajlamos a dominanciára, és ha nincs sétáltatva nagyon felpörög. Ilyenkor megállás nélkül fut,ugrál,mindenkivel játszani akar! (utolsó 2 saját tapasztalat)

2013. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

RENDKÍVÜL INTELLIGENS FAJTA!

Komolyan, állatorvosokkal is beszéltünk, többel is és megerősítettek minket, hogy z egyik legjobb kutyát választottuk!

NAGYON NEHÉZ VELE az elején! ENERGIKUS, ELEVEN :D

VASMAROK ÉS SZIGOR ugyanakkor rengeteg-rengeteg SZERETET!

Sok játék,mozgás, figyelem!

Az elején olvastam ezt a sablont,hogy más kutyákkal agresszív, nehezen tanítható stb. EZ HÜLYESÉG!

NAGYON OKOS! Más kutyákkal pici korban kell összeengedni és kutyasuli sem árt! Rendkívül jól tanítható fajta, a gazdájáért mindent!

Őrző-védő magatartása ösztönből kialakul és hihetetlenül j ó emberismerő!

1 szónak is 100 a vége, ma már tudom miért mondják, hogy nem való mindenkinek! Rengeteg kitartást és türelmet igényel, ugyanakkor rengeteg szeretet és örömet ad!

Nagyon gondold meg főleg, ha nem családi házban laksz!

Ha vásárolsz arról győződj meg, hogy stabil idegrendszerűek a szülők és családi környezetben vannak a kutyák!

(Kuczkó Róbert, facebookon keresd meg, gyönyörű kutyái vannak! )

2013. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!