Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában ugye ingyensek az...

Ausztriában ugye ingyensek az egyetemek, de nem annyira tudok jól németül, hogy megálljam a helyem, úgy hallottam van lehetőség nyelvi felzárkózástatásra (külföldieknek). Valóban van ilyen "0. év"?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz külföldieknek bejutni? Ha valaki esetleg Ausztriában/Svájcban tanul kérem írjon privátot! Bármilyen jellegű információ,link jöhet külföldi továbbtanulással kapcsolatban.

Köszönöm előre is !



2014. jún. 18. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a suli ingyenes, de ha elkezded számolni mennyi pénzt költenél havonta ott, lehet megéri itt fizetni az egyetemet.

Egyik haverom kint él. Félévente 700 euro lesz az egyetem, plusz lakás, kaja, szórakozás, öltözködés, hazaut néha, fürdőszoba cuccok, bérlet stb, összesen jóval több mint ezer euro.


Ha a pénz nem gond, simán be tudsz jutni, miután megvan a b2-es nyelvvizsga. Haverom is arra készül jelenleg. Azt nem tudom, hogy ez is 700euro, vagy fizet-e egyáltalán, de rajta kivül arabok, törökök, szerbek (és még sok más országból származó ember) jár oda.


Lehet vannak egyetemek, ahol a nyelvizsga nem feltétel, de akkor valoszinűleg ott az egyetemen tanítanak meg németül (nulladik évben), vagy ha feltétel, akkor neked kell lerakni a nyelvizsgát és ugy jelentkezni.

2014. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!