Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretném tovább...

Külföldön szeretném tovább folytatni a középiskolát, vannak lehetőségeim?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok 2 év múlva érettségiznék itt Magyarországon. Nem egy gyakori 16 éves tinédzser fiú vagyok aki az alkoholizálásban, cigizésben, füvezésben, tanárok és az emberek kikészítésében, elhordásában, meglopásában, cikizésében lelem örömöm. Sajnos úgy látom, hogy itt Magyarországon talán ez a beállítottságú fiatalság alkotja a diákok 80%-át. Elképzelhető, hogy csak én élek ilyen környezetben, de nagyon zavar, hogy hiába is nem így élem a mindennapjaim ne találkozzak olyan emberekkel akik ismernek és ne cikizzenek és nevessenek ki valamiért. Mert ugye attól lesz valaki jófej és a társaság középpontja ha valakit jól le tud járatni. Emellett a magyar politikával is próbálok tisztában lenni és én úgy látom, hogy helyzetünk nem túl biztató (?).


Jelenleg tanulgatom az angolt és a németet, az alapjaim megvannak de a külföldi boldoguláshoz természetesen még kevés amennyit tudok.

Ezek tudatás is szeretnék külföldre költözni és szerencsét próbálni. Tisztában vagyok vele, hogy odakint is vannak ilyen beállítottságú emberek, odakint sem kolbászból van a kerítés és nem is biztos, hogy jobb mindenhol a helyzet, de szeretnék "egy új életet kezdeni". Egy olyan életet szeretnék ahol egy új lappal indulhatok, ahol megbecsülik az embert, ahol látom azt, hogy van értelme az egész napomat tanulással tölteni mert meg lesz a gyümölcse a rengeteg befektetett munkámnak. Itthon sajnos úgy érzem, hogy tanulok de miért? Azért, hogy még 6 évig tanuljak az egyetemmel együtt és a friss diplomámmal egy gyártósor mellé álljak a 100 ezer forintos fizetésért, mert nincs aki benyomjon egy jó helyre dolgozni?


Sajnos nagyon szegény családban élek, egy több ezer Eurós cserediákprogramról álmodni sem merek.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek nekem van-e lehetőségem arra, hogy közelebbi országok egyikében (Ausztria, Németország, Svájc, Anglia, Franciaország) folytassam tanulmányaimat és ott tegyek érettségit vagy akár egy engem érdeklő szakmát úgy, hogy nem ölünk bele millókat? Valamilyen úton módon találnék-e egy családot mondjuk aki szívesen segítene abban, hogy elinduljak?


Nagyon köszönöm annak aki végigolvasta mindazt amit leírtam és bár nem sok esélyt látok a kijutásra érettségiig, de hátha valakinek van egy jó ötlete ahonnan eltudok indulni.

Előre is köszönöm a segítő szándékú embereknek! :)


2014. jún. 12. 23:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos, amennyiben nem vagy valamilyen tantárgyból kiemelkedő tehetség nem sok esélyed van ösztöndíjra. Középiskolában pedig még kevesebb, inkább egyetemre adnak ösztöndíjat.
2014. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak.Ha valamiben nem vagy magasan kitűnő ne is álmodj. Bár vannak országok ahol ingyenes a felsőoktatás a megélhetési költségek nagyon magasak. Inkább végezd el itt az egyetemet mert máshol nem nagyon lesz lehetőséged.
2014. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!