Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban melyik egyeteme...

Ivilicious kérdése:

Németországban melyik egyetemen van élelmiszermérnöki szak? Ott lehet tanulni levelezőn? Corvinusról át lehet oda jelentkezni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg felvesznek a corvinusra élelmiszermérnöki szakra, levelezőre ,de eddig úgy tűnik, költözünk ki jövőre Németországba (párom már ott dolgozik régebben, szeptemberben születik babánk ).
2014. jún. 16. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A német egyetemeken való tanuláshoz kell a TestDaF nyelvvizsga, általában minden részből el kell érni a 4-es szintet, de ez egyetemenként változhat.

Ez a nyelvtudás azt feltételezi, hogy legalább felsőfokon beszélsz németül, tehát meg kellene tudnod keresned saját magadnak, hogy hol tudsz élelmiszermérnöknek tanulni (ez egyben jó gyakorlás is, és rengeteg információ rád ragad közben).

Átjelentkezni pedig biztos, hogy nem tudsz, újra kell felvételizned, mivel ott teljesen máshogy működik minden.

2014. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Angolul beszélek folyékonyan, reméltem, hogy angolul is tanulhatok, legalábbis úgy vettem ki:)

Németül..elgagyogok.

2014. jún. 16. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, én ezt nem tudhattam, nem tértél rá ki. Ez esetben ennyit tudok segíteni:

[link]

Itt megtalálod azokat az egyetemeket/főiskolákat (bal felül tudsz váltani), ahol élelmiszermérnöknek tudsz tanulni. Ha valamelyik tetszik, rákattintasz a felsőoktatási intézmény nevére, és ott az esetek túlnyomó részében átválthatod az oldal nyelvét angolra. Onnan remélem boldogulsz.

2014. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. jún. 16. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!