Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak itt ERASMUS ÖSZTÖNDÍJAS...

Vannak itt ERASMUS ÖSZTÖNDÍJASOK is? Melyik ország melyik sulijában voltatok, mennyi időre?

Figyelt kérdés
És mik voltak a tapasztalatok, élmények?
2010. jan. 9. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Universidade Nova de Lisboa, Portugalia - 12 honap osztondij...
2010. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Finnország, University of Jyväskylä, 4 hónap.

A tapasztalatokról inkább nem írok, mert még irigy leszel.

2010. jan. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ok. A tapasztalatairól egyébként köteles minden erasmusos élménybeszámolót írni, azokat meg ismerem,m voltam már ilyen téren ügyintéző.

Van olyan ismim aki 1 évet volt helsinkiben, kétlem h azt überelnéd, szóval nem leszek irigy. Kösz h írtatok.

2010. jan. 10. 11:36
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

"A tapasztalatairól egyébként köteles minden erasmusos élménybeszámolót írni, azokat meg ismerem,m voltam már ilyen téren ügyintéző."


De akkor mi a kérdés lényege?

2010. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
AZ H VANNAK-E ITT IS ERASMUSOK...
2010. jan. 10. 13:46
 6/8 anonim válasza:
27%

02.10-es, miért 'kellene' rád annyira irigykedni?

Szerintem sokkal jobb ha valaki németbe vagy angliába, netán az usába megy. Na mind1.

2010. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kerdesen nem tudom, hogy minek kell kekeckedni... Az utolsonak meg: Eltem tobb orszagban, tobbek kozott Angliaban (jelenleg) es Nemetorszagban, es hidd el az europai elit egyetemek nem nyujtanak olyan szep elmenyt mint egy ev Portugaliaban... Az Erasmus nem csak az oktatasrol es tanulasrol hanem az elmenyrol szol, megismerni egy uj vilagot, uj embereket, uj nyelvet (nemcsak az unalmas angol-nemet-francia-spanyol negyest)...
2010. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

"Szerintem sokkal jobb ha valaki németbe vagy angliába, netán az usába megy. Na mind1."


Nem hiszem, hogy a saját tapasztalataid beszélnének belőled. Vagy számodra a német és az angolszász kultúrán kívül nem létezik más? Azt gondolod, hogy Angliában és Németországban minden szuper? Hát nagyon nem. Én még csak Angliában éltem egy darabig, illetve ott jártam egy évet fősulira, de közel sem volt akkora élmény, mint Finnországban lenni. Nemcsak az oktatás minősége más Finnországban, de a tanárok hozzáállása is. Egy lapon sem lehet említeni az angolokat meg a finneket oktatási szempontból...

Szerintem vedd le a szemellenzőt, és szakadj ki az angol-német körből! Azt még elárulhatom, hogy egy angol-német nyelvtudás már szinte mindenhol alap, mivel ezt a két nyelvet tanítják Magyarországon a legszélesebb körben. Mostanában már szinte nem lehet jobb munkát kapni egy különlegesebb, ritkább nyelv tudása nélkül. Hogy csak a saját példámat említsem, az egyik állásomat annak köszönhettem, hogy felsőfokú nyelvvizsgát tettem oroszból és franciából (egy orosz-francia ügyintéző állásról volt szó). Angliában, Németországban hol tanulsz meg ezeken a nyelveken? :)

Kérlek, láss már tovább az orrodnál, és fogadd el, hogy a Portugáliában tanult válaszadó igazat mond!


Ja, igen, hogy miért lehet rám irigykedni? Menj tanulni Finnországba, és meglátod! Csak kösd fel az állad, nehogy leessen, mikor megpróbálod összehasonlítani a finn oktatási színvonalat a magyarral (de akár az angollal is).

2010. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!