Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Felvettek egy dán oktatási...

Felvettek egy dán oktatási intézménybe, logisztikai ügyintéző szakra. Időpocsékolásnak tartom. Vélemények?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy milliós összegeket kéne belefektetni egy új élet elkezdésébe ott kinn, az értelmét sem látom egy újabb menedzsment képzésnek mert Dunát lehet velük rekeszteni.Az ingyenes oktatás egy nagy ló.zar, minden másért kemény összegeket kell fizetni(könyvek,lakhatás...).Ráadásul egyik kommentelőnek már megvolt a tapasztalata az AP degree programokat kínáló intézményekkel.Az angolom tényleg jó de a matekom borzalmas.Úgy érzem jobban járnék egy szakma kitanulásával és aztán irány külföld.Mindenki azt mondja, hogy hülye vagyok ha kihagyok egy ekkora lehetőséget de abba senki sem gondol bele mekkora anyagi áldozattal jár ez az egész.A kimenetele erősen kérdéses.Lehet, hogy én vagyok ennyire idióta?
2014. júl. 29. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne menj! Ennyi.
2014. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Machen ***** válasza:
Ha nem szeretnél ne menj. Csatlakozom az első válaszolóhoz
2014. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos mi, egyszerű emberek hagytuk, hogy olyan helyzetbe hozzanak minket a valódi "zsinórcibálók", hogy ne az legyen a kérdés, hogy mi az amit szeretnénk hanem merre kéne elindulnunk, hogy legalább munkát találjunk.Belevágnék én ha látnám értelmét.A kérdést azért tettem fel mert abban reménykedem hátha lesz valaki aki kategorikusan kijelenti, hogy igen ez egy rakás s.ar és hagyjam a fenébe vagy ez a főnyeremény és meg kell próbálni.
2014. júl. 29. 17:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz menni, ne menj. De akkor minek jelentkeztél?


Neked kell eldöntened, ne ismeretlenektől, bizonyíték nélkül várj teljesen rád jellemző választ. Lehet, hogy valakinek nagyon jól összejött minden ezzel a képzéssel, lehet, hogy valaki meg visszalépésként élte meg.

2014. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy akkor mi a reteknek jelentkeztél? Ja mert menő volt?

Máskor gondolkozz egy kicsit előre. Az egyik barátnőm Dániában tanul, ő imádja, igaz sokat dolgozik, hogy meg tudjon élni, de szerintem élete legjobb éveit tölti ott...

2014. júl. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit értesz a menő szó alatt.Egyszerűen nem volt jobb ötletem és a szánalmas útkereséseim egyik állomása ez volt.
2014. júl. 29. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem miért nem gondoltál erre előbb. Mi az,hogy nem volt jobb ötleted? Haver,sok magyar embernek eszébe se jut,hogy külföldre menjen tanulni,mert mindenhol meg kell élni valamiből. Különösen az északi országokra igaz ez,ahol minden drága. Hiába az ingyenes oktatás,mellette dolgoznod kell,hogy legyen miből élned. Persze ha phd-ra mész ki,az más tészta,mert ott kapsz fizetést is,de van egy olyan érzésem,hogy csak egy bsc-ről van szó.
2014. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bonyolultabb a sztori.Ez a képzés egy két részre bontott bsc.Az első két év után már elvileg van a kezedben egy végzettség és ezt tovább építheted bsc-vé egy másfél éves top-up bachelor nevű képzés keretein belül.Hogy mire gondoltam?Nos, nem kisebbíti a felelősségemet mert ezért én vagyok a hunyó,DE, már nem vagyok tini, 4 év múltam van külföldön és az anyagi bázisom is meglenne a kezdéshez.Abban az idióta álomban ringattam magam, hogy majd hazatérek a tanulmányaim végezte után de 10 hónap itthonlét után végérvényesen megérett bennem a felismerés, hogy Magyarország egy gyarmat és itt mindig is gyarmati sorsban tengődő országokhoz méltó fizetésért fogok robotolni.Idióta voltam és nem is tudom mit képzeltem.Most, hogy 3 hét múlva kezdődne a dolog és nem látom már értelmét exponenciálisan megnőtt bennem a frusztráció.
2014. júl. 29. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, kicsit későn jössz rá a dolgokra. Nem mondom,hogy nincs értelme,mert ha lehúzod azt a pár évet,addig szenvedsz,utána viszont nagyon jól fogsz keresni,szóval nem bánnád meg később. Viszont így,hogy el se kezdődött,de már nincs hozzá kedved...valószínűleg nem tudnád megcsinálni,mert végig azon járna az agyad,hogy milyen hülye voltál,hogy nem hagytad anno. Mellesleg abban se vagyok biztos,hogy 3 hét alatt könnyen tudnál keresni olyan albérletet,ami a drágák között is "olcsóbb".


Nem tudom,hogy az a 4 év hogyan telt neked,meg hogy pontosan milyen az anyagi háttered,vagy hogy épp mennyire hiányoznának a magyar barátaid/családod. Nem tudunk helyetted dönteni,mindenesetre az tény,hogy sokkal jobban járnál,ha elvégeznéd ezt,mintha itthon végeznél el valami hasonló szakot akármelyik egyetemen.

2014. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak a mi városunkban kb minden második szakközépiskola hirdet logisztikai ügyintéző képzést. Persze nem egyetemi szint és nem ad diplomát, de ha ez a szak a cél akkor fölöslegesnek tartom nagy összegeket fizetni azért, hogy egy dán egyetemen tanulhasd, főleg ha ennyi kétséged van a dolgokkal kapcsolatban. Ez az én véleményem...
2014. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!