Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tud egy magyar londoni...

Hogyan tud egy magyar londoni egyetemista normálisan megélni?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy az egyetemi tandíjra tudok hitelt felvenni, ez eddig rendben is van. De egy többmilliós indulótőke nélkül, diákmunkával az egyetem mellett hogyan lehet úgy spórolni, vagy másképp előteremteni a kellő összeget a szállás, kaja, könyvek,... kifizetésére?

Főleg olyanok válaszát várom, akik tapasztaltak ez ügyben. Köszönöm :)



2014. júl. 29. 23:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy van hitel külön a megélhetésre is, de azt egy magyar is megkaphatja?
2014. júl. 29. 23:26
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, közben rájöttem, hogy az csak az angoloknak van. Így meg végképp nem tudom miként tovább.
2014. júl. 29. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Az tud kint tanulni akit támogat a családja. Ha normál anyagi körülményeitek vannak akkor marad a magyar felsőoktatás számodra, majd Erasmuson szétnézel odakint.
2014. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az angolok kaphatják meg a megélhetési hitelt tudtommal. Viszont előtte talán 3 évet le kell dolgoznod kint.
2014. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó előttinek valóban igaza van abban, hogy csak az megy ki, akit támogatnak. London drága város, a világon az egyik legdrágább: Budapesthez képest kb. 3-szoros árakkal kell számolni.



A koleszok is drágák, vannak jók és rosszak is köztük. Viszont ha összefogsz pár diáktárssal, és közösen béreltek lakást egy kintebbi zónában, akkor olcsóbbra jön ki. Persze még ehhez is hozzájön a megélhetési költség.



A diákok általában dolgoznak. Londonban könnyű diáknak munkát találni, és a fizetések is jók.

2014. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pl. ha lány vagy, akkor abszolút járható út, hogy elmész babysitternek. Nagyon jól lehet vele keresni.
2014. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!