Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes lenni kimennem Németor...

Érdemes lenni kimennem Németországba?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősünk kinn él Németbe és valamelyik nap ellátogatott családjával. És az én továbbtanulásomról keztünk beszélni hogy merre mennyek tovább 8. után... Megkérdezte hogy hogy állok a némettel mint nyelvvel, mondtam neki hogy idén 3-as lettem mert a német tanárom nem adta meg a 4-est pedig 3,6 lettem... és tudja hogy a 7 évvégi jegyek számítanak...( más tanárom megadta 3,5-re a 4-est...) És akkor mondta hogy jövő nyári szünetbe kivinne Németországba diák munkára 1-2 hónapra. Én erre azt mondtam hogy annyira nem tudom a nyelvet hogy elmennyek diákmunkára... Ő erre azt mesélte hogy amikor kisebb volt akkor ők kimentek Németbe hogy elmeneküljenek a háború elől és hogy ő nem tudott egy kukkot németül..de végül megtanulta és most perfektül beszél, lett egy német felesége és 2 gyereke... Ez jó lenne mert megtanulnám a nyelvet meg kapnék egy papírt róla hogy kint jártam és dolgoztam, csak nem tudom hogy mennyire tudnám megtanulni a nyelvet mert én nehéznek érzem. Meg hiányozna a családom is.

Tudnátok segíteni hogy micsináljak?

Érdemes lenne kimennem?

14/L



2014. aug. 14. 12:26
 1/4 anonim válasza:
Szia! Szerintem nagyon erdemes!! En a helyedben biztos hogy mennek. :) Itthon sokkal nehezebb megtanulni a nyelvet, de kint nemetbe sokat fejlodnel! Ne halazd el! 14/l
2014. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj ki, ha van rá lehetőséged, egyrészt mert pénzt szereznél, másrészt mert gyakorolhatnád a német nyelvet. Hátha az jobban menne, mint a magyar.. Ha pedig úgy döntesz, mégsem mész, akkor nagyon tanuld meg a magyar nyelvtant (lenne, Németben, a családjával, kezdtünk, menjek, nyári szünetben, elmenjek, kukkot sem, mit csináljak, rengeteg vesszőhiba).
2014. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Hát akkor szerintem megyek:))

#2 válaszoló: mobilról vagyok és néha lefagy aztán lefelejti vagy hozzá tesz vesszőt:)

2014. aug. 14. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
1-2 hónap nem a világ vége, ha nem tetszik, max felmondasz és hazajössz. mindenképp érdemes megpróbálni, én nagyon örültem volna, ha ilyen lehetőségem lett volna tizenévesen...
2014. aug. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!