Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik országokba érdemes...

Melyik országokba érdemes villamosmérnöki (energetika szakterület) MSc-t kezdeni?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam rajta, hogy kimenjek valahová, ha itthon befejezem a BSc-t, nyelv miatt is többek között.

Olvastam, hogy 9 EU országban ingyenes a felsőoktatás. Pl. Skócia vagy Dánia ígéretesen hangzik.

Valaki tudná nekem ismertetni, hogy mi a felvételi jelentkezésnek a menete? Hogy lehet bejutni, mik a követelmények? Illetve hová ajánlanátok?



2014. aug. 17. 02:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen angol nyelvű képzés érdekel csak országtól függetlenül.
2014. aug. 17. 02:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Északi területeken (értsd: finnország,svédország,dánia) nagyon jó az oktatás színvonala,jó pénzt is lehet keresni,DE a megélhetés is nagyon drága és azért nem könnyű sok embernek megszokni az ottani éghajlatot (hideg+ az év jóval nagyobb részében nem süt a nap). Én ezeket ajánlanám azon kívül,amiket felsoroltam.

Amúgy németország lehet még egy nagyon jó választás,biztos vannak ott is angol nyelvű képzések,de ha csak angolul tudsz,akkor tényleg az északabbi országokat javaslom,mert ott mindenki angolul beszél. Németországban meg persze megértetnéd magad,de koránt sincs annyi angolul beszélő,mint mondjuk finneknél,mivel a német is egy világnyelvnek számít.

Skócia se lehet rossz,de arról keveset tudok (az biztos,hogy arra is szép a táj :D), bár nekem nehezen áll össze skócia és a mérnöki ágazat. Biztos van mérnöki képzés,de én inkább egy német mérnököt alkalmaznék,mint egy skótot.

2014. aug. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Skóciáról annyit, hogy az Edinburgh-i Egyetem mérnöki képzései az egyik legszínvonalasabbak egész Európában.
2014. aug. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, Skócia nagyon vonzó, de van egy fura szabály, amit én úgy értelmezek, hogy csak az első BSc képzésed ingyenes. Ez így igaz? Szóval Msc képzések ott sem ingyenesek?
2014. aug. 20. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!