Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elhelyezkedés szempontjából...

Elhelyezkedés szempontjából melyiket választanátok? Energetikai mérnök, Biomérnök, Vegyészmérnök

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Csak ne a biomérnököt. Másik kettő közül amelyik jobban érdekel.:)
2014. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Mi is a baj a biomérnökkel?


Egyébként ez alapján dönteni totál blődség, azt csináld, ami jobban érdekel. Egyikkel sem nehezebb elhelyezkedni, mint a másikkal.

Az energetikai mérnökről nem tudok nyilatkozni.

A bio és vegyész közül BME VBK-n a vegyész kicsit nehezebb. A bioban kevés a tényleges biológia.

Vegyészmérnökin van vegyipar, folyamatirányítás, analitika, gyógyszervegyészet, polimerek, stb. Biomérnökin élelmiszeripar, egészségvédelem, környezetvédelem, biotechnológia.


Olvasd el a szakok ismertetőit, és az alapján válassz, hogy melyik tetszik a legjobban.

2014. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy a bioban kevés a biológia, inkább kémiás. Elolvastam az ismertetőket is. Meg azt is ezer helyen olvastam,hogy "az alapján válassz, ami tényleg érdekel".

Ezért kérdeztem úgy, hogy elhelyezkedés szempontjából.

Aki rálát kicsit arra, hogy kikre van most inkább szükség, milyen arányban találnak - vagy éppenséggel nem találnak - munkát, akik ilyen területeken szerezték diplomájukat.

Mi a tapasztalat?


Első válaszoló. Mi alapján gondolod így? Saját tapasztalat vagy miért gondolod így?

2014. jún. 30. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Szokták volt mondani, hogy a XIX. század a fizika évszázada volt, a XX. század a kémia évszázada, és a XXI. század lesz a biológia évszázada. Nem feltétlenül hülyeség.

Akár egészségügyi, akár környezetvédelmi területen még rengeteg kiaknázatlan és felfedezetlen dolog maradt.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy menj biomérnöknek, mert az lesz a csúcsszuper. De meg lehet nézni, milyen nagy érdeklődés övezi pl. az új orvosi műszereket, genetikai felfedezéseket. Az emberi testen belül és bőven van még felfedezetlen dolog, pláne azon kívül.

2014. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!