Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van arra lehetőség hogy...

Van arra lehetőség hogy Magyarországon kezdem el az egyetemet de közben átmegyek egy külföldi iskolába és ott diplomázok le?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Erasmus-programnak hívják.
2014. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

te nem az erasmus programot keresed, az csak arra jó, ha egy félévet külföldön akarsz tanulni. az erasmusosok nem diplomázni mennek ki.


lehetséges, hogy magyarországon kezded az egyetemet és pár félév után átjelentkezel egy másik külföldi egyetemre, de tudd, hogy nem fognak minden tárgyat elfogadni, amit letettél. én ismerek olyan németországi diákot, aki 2 szomszédos város egyeteme között váltott és egy darab tárgyat se fogadtak el neki. nem mondom, hogy ez az általános, de számíthatsz arra, hogy a magyarországon megszerzett kreditek egy része valószínűleg a kukában landol. akkor pedig jobban megéri egyből kint járni egyetemre, nem?

2014. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem értem mi értelme van Magyarországon elkezdeni egy egyetemet, ha már eleve tudod(!) hogy külföldön szeretnél lediplomázni, kérdem én, miért nem egyből abba a suliba mész ahol meg szeretnéd szerezni az oklevelet?

Ha a kérdés teoretikus, akkor sem túl logikus...

Ha pedig csak szeretnéd megismerni a külföldi egyetemek működését, szakmai önéletrajzodat bővíteni, többrétű tudást szerezni, akkor pedig menj Erasmusra, aminek ez a lényege a nyelvtanulás mellett természetesen, nem pedig az hogy valaki ott diplomázzon le, bár hozzáteszem, van rá példa hogy valaki "kint ragad", de nem ez az általános, a program sem ezért jött létre...

2014. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!