Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova érné meg kimenni cserediá...

Hova érné meg kimenni cserediáknak?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék kimenni Erasmussal 1 vagy 2 szemeszterre. Melyik országba érné meg a legjobban? Nagyon jól beszélek angolul, de ezen kívül más nyelven nem tudok. Szóval melyik a jobb, ha pl. Angliába megyek ki, ahol alacsonyabb színvonalon tudnék élni az ösztöndíjból vagy pl. lehet menni keletre is, ahol jobban lehet élni, viszont hogy bolfogulok az egyetemen kívül? Az addig oké, hogy az előadások angolul vannak, de az egyetemen kívül?

Tudom, hogy rá kell fizetni amúgy is, de melyik a jobb? Ha többet ráfizetek vagy ha olcsóbban megúszom egy olyan helyen ahol nem értem meg magam az egyetemen kívül?

Illetve ha ezeket figyelmen kívül hagyjuk melyik ország oktatása érné meg(már ahova az Erasmussal is lehet menni)?


Hosszú kérdés és több is egyben, de remélem érthető :)



2014. szept. 21. 00:04
 1/4 A kérdező kommentje:
*boldogulok
2014. szept. 21. 00:05
 2/4 anonim válasza:

Mivel foglalkozol? Mit tanulsz? Azon belül mi érdekel?

A fogadó intézményben milyen lehetőségek vannak? Egyáltalán kik fogadnának?

Meg egy tanács. Nézz utának, mi változik a pályázati rendszerben most, hogy új költségvetési periódusba lépett az EU, mert az Erasmus eléggé átalakul!

2014. szept. 21. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szabina555 ***** válasza:

szerintem ne aggódj azon, hogy egyetemen kívül nem érteted meg magad, azért a fiatalok nagy része már szinte mindenhol ért angolul, minimálisan biztos, főleg ha egyetemista. és feltételezm elsősorban majd olyanokkal fogsz találkozni. plusz biztos kihívás lenne, egy újabb idegen nyelvet megtanulnod :)

úgyhogy szerintem csak amiatt, hogy angol nyelvterületen legyél, ne menj Angliába, kivéve ha az vonz igazán.

Dániában, Hollandiában szinte mindenki beszél angolul, oda is mehetsz csak angol tudással.

talán a déli országok, (Spanyolo., Olaszo.) ahova nem elég csak az angol. legalábbis nálunk így van kiírva a suliban a pályázat.

javaslom, hogy nézz ki egy egyetemet, ami érdekel, és keress meg olyan diákot, aki már járt ott előtted és kérdezd ki őt az angolról is.

2014. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
HR-es vagyok. Ez még csak az első évem, úgyhogy csak jövőre tudnék menni, ezért még nem néztem pontosabban utána, csak ez a kérdés vetődött fel. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. szept. 21. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!