Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban ingyenes a...

Németországban ingyenes a felsőoktatás akkor is ha nem vagyok állampolgár?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy Németországban a felsőoktatás ingyenes, de nekem is akinek nincsenek kint rokonok vagy nincsen állampolgárságom? És ha ingyenes akkor minden, vagy csak bizonyos szakok/szakmák/egyetemek?

2014. okt. 23. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélned kell legalább annyira németül, hogy ezeket az egyetemek honlapján meg tudd nézni.
2014. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm, de csak akkor kezdeném el tanulni ezt a nyelvet ha lenne értelme, esetemben én is mint nem állampolgár bekerülhetnék.
2014. okt. 23. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Akkor 3-4 év múlva térjünk vissza a témához, addig sok minden történhet.
2014. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemetorszagban nem ingyenes a felsooktatas, legalabbis nem minden szovetsegi allamban az.


Es eleg nehez kulfoldikent bejutni.

2014. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

"igen, köszönöm, de csak akkor kezdeném el tanulni ezt a nyelvet ha lenne értelme, esetemben én is mint nem állampolgár bekerülhetnék."


Azért írtam a 3-4 évet, mert ez a reális idő, hogy megtanuld annyira a nyelvet, hogy felvegyenek

2014. okt. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel az eu-ban vagyunk, ugyanugy kell kezelniuk a magyarokat is mint a nemeteket, tehat ha a nemet nem fizet tandijat, akkor a magyar se. Altalaban felevente 2-300 eurot kell befizetni, ezzel 90%-ban a feleves berletedet fizeted ki. Tandij a privat egyetemeken van, azokbol eleg keves van, szinte mindegyik allami, ahol nincs tandij.


Ami hatrany magyarkent, h magadnak kell fizetned a tb-t (a nemetek a szuleiken ketesztul huszonvalahany eves korukig biztositva vannak), es magyarkent nem kaphatsz diakhitelt

2014. nov. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!