Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet hogy hülye kérdés, de...

Lehet hogy hülye kérdés, de lehet külföldre menni úgy tanulni, hogy cserediák programon kívül?

Figyelt kérdés
már régóta gondolkozom csere diák programon,de nézegettem az oldalakat és hát elég drága. Legjobb barátnőm Kanadában lakik és szerintetek lehetséges, hogy a program nélkül utazzak ki és tanuljak ott egy ideig? Így tudnék náluk lakni és az ő iskolájában tanulni. Csak nem tudom hogy a program nélkül lehetséges e ez az iskolák között. vagy tudtok olyan programot ahol nem ennyire drága vagy ösztödíjas?

#Kanada #ösztöndíj #csere diák
2014. okt. 24. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A diák programok azért születtek, hogy eloszlassák a diákok bizonytalanságát, és megkönnyítsék az anyagi gondjaikat.

Erazmus program egy nagyon jó dolog a felsőoktatásban. [link]

Ezen kívül a helyi egyetemeken, illetve a saját iskolád hallgatói irodájában érdemes érdeklődni, hogy van-e ösztöndíjra lehetőségük.


Ösztöndíj nélkül, a bolognai rendszerben nem tudom, hogy fogadnak-e csak úgy, de gyanítom, hogy az fizetős lenne.

2014. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szabina555 ***** válasza:

középiskoláról vagy egyetemről van szó?

de ha van konkrét suli, ahova mennél Kanadában, akkor ott érdeklődj, hogy te mint magyar állampolgár, hogy tudsz oda kimenni tanulni egy évre mondjuk, program nélkül. ha van rá lehetőség, elmondják mit kell tenned

2014. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!