Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen a skóciai egyetemi...

Milyen a skóciai egyetemi rendszer? Tudtommal a tandíjat az állam állja, tehát a diáknak nem kell visszafizetni, ez minden esetben érvényes?

Figyelt kérdés
Skóciai továbbtanuláson gondolkodom. Angliát már ismerem, oda is jártam egy rövid ideig, de nem szerettem (a skót táj azt hiszem, valahogy közelebb áll hozzám), plusz az alacsonyabb lakhatási költségek mellett az sem utolsó szempont, hogy tudtommal Skóciában nem kell diákhitelt felvenni, mert az állam állja a tandíjat. Erről szeretnék kicsit részletesebben hallani olyantól, aki esetleg ott tanul. És Edinburgh érdekelne.
2014. dec. 9. 10:31
 1/5 Dubi ***** válasza:
Edinburgh szép hely, csak mint Skócia összes többi része, szeles, borús és esős :D Nade, a lényegi kérdésre válaszolva; a nem angol EUs diákoknak évi 1800 font környékén van a tandíj, amit a Scottish Government kifizet, ha jelentkezel a SAAS-on keresztül minden évben. Harmadik éve vagyok itt, tandíjra még egy centet nem fizettem. A kolesz és a megélhetés viszont nem olcsó, évi minimum 5000 fontra tippelnék Edinburghban, ha találsz egy viszonylag olcsó lakást. Tippelek, mert én egy olyan helyen tanulok, ahol drága a szállás és kevés az opció, itt 6000 font minimum, évente.
2014. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az időjárás hol rosszabb szerinted? Ott, vagy Londonban? Nekem ez az egyik fő szempont, Londonban már éltem és ott nagyon nem tetszett. Edinburgh-re azért gondoltam, mert ott talán több a zöldterület, élhetőbb nagyságú a város...
2014. dec. 14. 13:26
 3/5 Dubi ***** válasza:
Nem voltam sokat Londonban, csak 1 hétig, az borzalmas volt :D Szerintem az egész UK-ban szörnyű idő van. Állandóan.
2014. dec. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a skóciait hogy szoktad meg?
2014. dec. 15. 06:52
 5/5 Dubi ***** válasza:
Utálom az időjárást, de ez van. Nem szoktam meg, eltűröm :D
2014. dec. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!