Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti melyik képzést választanátok?

Ti melyik képzést választanátok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy külföldre szeretnétek menni tanulni. Nyelvtudásotok van hozzá. Melyiket választanátok a két lehetőség közül?


1. lehetőség:

- ez az a képzés amiről mindig is álmodtál

- fizetni kell, de lehet kölcsönt felvenni

- 3 éves (ez fontos, mert már 23 vagy és félsz, hogy kifutsz az időből)

- csak egy helyen indítanak ilyen képzést

- nem ismersz ott senkit


2. lehetőség:

- nagyon érdekel a képzés, de az elsőként említettnél nem jobban

- nem kell fizetni

- 4 éves

- sok egyetem közül válogathatsz

- van az országban távoli ismerős


Itthon egyik képzés sem elérhető olyan formában, ahogy neked jó lenne.



2015. jan. 18. 18:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az elsőt.
2015. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
melyik két szak? Mert nem mindegy hogy később el tudsz-e helyezkedni vele.
2015. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
az elsőt. Ha barátkozó típus vagy akkor gyorsan szerzel ismerősöket
2015. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ez alapján mindenképp a másodikat, nem jó már ilyen fiatalon eladósodni, viszont a legfontosabbat nem említetted: el lehet velük helyezkedni?

A tippem az, hogy az elsőt, ha csak egyetlen egy helyen indították el, akkor nincs rá kereslet és nem lesz vele munkád. Én annyit javaslok, hogy az legyen az első, hogy el lehet-e vele helyezkedni, ez fontosabb, mint az, hogy mennyire élvezed.

Persze nem azt mondom, hogy olyat válassz, amit tényleg utálnál csinálni, de egy semleges, de jobb lehetőségekkel kecsegtető képzés jobb választás mint egy ami érdekel, de úgysem lesz vele munkád. Azt meg jobb ha tudod, hogy pár év után az emberek 99%-a megunja úgyis. A zenésznek is unalmas 25 ezredszerre eljátszani egy számot, a könyvelőnek is unalmas százezredszerre bérszámfejteni és a szobafestőnek is unalmas a falon húzogatni az ecsetet.

2015. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az ismerőst úgy értettem, hogy esetleg, talááán tudna segíteni az ottlakásban (akár csak tanács vagy helyismeret szintjén vagy akármivel), szóval nem a barátkozástól félek. :)
2015. jan. 18. 18:48
 6/22 A kérdező kommentje:
Az a baj sajnos, hogy az olyan tárgyakban nem vagyok jó, amikkel sokat lehet keresni. Fizika, kémia, tudományok - no go... Matekból még talán ki tudnék hozni valamit nagy szenvedéssel, de inkább nem akarok. Igazából nem is akarok gazdag lenni, ha élhetek annak amit szeretek. Angol, magyar, biológia egyes részei (főként a kémia része nélkül) amikben jó vagyok. Kicsit kilátástalannak látom a helyzetem, vannak dolgok amik érdekelnek, de egyik sem látszik túl keresettnek. A kriminológiát és a police studies-t néztem ki, mert ezekért vagyok oda. Kriminológia itthon is van, de csak mesterképzés, és szerintem ha jól tudsz angolul, akkor külföldön sokkal egyszerűbb bekerülni, meg amúgyis nagy végyam külföldre menni. A fizetéstől meg annyit, hogy inkább fizetek ott, mint itthon a diákhitelt, szerződés aláíráshoz sem fűlik a fogam.
2015. jan. 18. 18:56
 7/22 anonim ***** válasza:
Külföldön kriminológiával elhelyezkedni? Állampolgárság nélkül esélytelen. Ilyen végzettséggel elég valószínű, hogy csak rendőrségnél tudnál dolgozni szerintem. Az a baj ezekkel a humán szakokkal, hogy a nagy részükkel külföldön se lehet elhelyezkedni, vagy ha mégis el lehetne, akkor nem jó oda a magyar diploma és visszafele szintén. De egyébként nem is tudom, hogy kriminológiával önmagában mit lehet csinálni, te mit tudsz erről?
2015. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát ezeket én is tudom, na de mégis mit csináljon az ember ha egyszerűen nem jó a keresett szakokhoz/szakmákhoz szükséges tantárgyakból?
2015. jan. 18. 19:05
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg én a rendőrségnél szeretnék dolgozni, de arról sosem álmodtam, hogy ezt küldöldön is megtehetem, ezért itthon nézelődtem, de hát most sértés nélkül, ez nem tetszik annyira. Viszont most egy angol ismerősöm mesélte, hogy ő önkéntes rendőr kint, és ehhez csak 3 év otttartózkodás kell, és utána hivatásos rendőrnek is átjelentkezhetett volna, csak nem akart. Hát ez túl szép, hogy igaz legyen, de hát ő tényleg ott lakik és nem csak "hallottam valakitől akinek a szomszéd mondta állítólag".
2015. jan. 18. 19:13
 10/22 A kérdező kommentje:
Amúgy majd az Educatio Kiállításra is megyek, és beszélek a képviselőjükkel személyesen hátha ő tud valamit mondani...
2015. jan. 18. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!