Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályamódosítás? Bölcsészkar,...

Pályamódosítás? Bölcsészkar, jog helyett ti választanátok valamilyen műszaki képzést?

Figyelt kérdés
Informatika kizárva.
2012. jan. 22. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Persze! Ha van egy kis sütnivalód is matekhoz illetve fizikához, elhivatott vagy, akkor simán!
2012. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Ugyanazt tudom mondani, mint az első. Még (talán) nem késő pályát módosítani. Nagyon sajnálom azokat, akik bele estek ebbe a csapdába, hogy uolsó pillanatban kell kitalálni valami teljesen mást, de a mérnöki, műszaki pálya tuti választás!
2012. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem. A kettő kb. ég és föld. Nem akarok én senkit sem lenézni, nem kell félreérteni. De a műszaki helyett sem lenne logikus bölcsészt választani, ha mondjuk oda lenne könnyebb bekerülni. Csak azért, hogy 1-2 évig bent legyél a felsőoktatásban? Mert az biztos, hogy vért izzadnál, hogy rendesen megcsináld a tárgyaidat, és kb. semmi örömödet nem lelnéd benne.

Persze ezeket csak azért mondom, mert nem sok olyan embert ismertem, akik tényleg mindkét pálya felé nyitottak lettek volna. Nyilván előfordulhat, hogy van kivétel, és van esély ilyen váltásra, de aki az egyikben gondolkozik, az nem túl könnyen áll át a másik oldalra.

2012. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Matek, fizika most félévkor 4-es volt, de nem igazán szeretnék egész életemben ezzel foglalkozni.

Valami mást kell kitalálnom, van még három hetem. Szörnyű!!!

2012. jan. 22. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyere mérnökire, érdemes. Rohadt nehéz lesz a matek, a fizika, a mechanika, de nem lehetetlen végigcsinálni.

Nekem ez könnyen megy, ellentétben az angollal, asszem én vagyok a legrosszabb angolos, de újra és újra nekifutok, mert kell és kész.

Jogra menjen a Voksán Virág, a bölcsészkart hiába végzed el kitűnő diplomával, utána ugyanott leszel mintha el se kezdted volna.

2012. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-asnak mondanám, hogy nekem az eredeti végzettségem bölcsész, doktorandusz is voltam, közben elkezdtem a mérnök informatikus szakot, pár hét múlva fogok diplomázni.


Könnyen vettem az akadályokat a BME-n, bár matekzseni nem vagyok, de azért matematikai antitálentum sem.


Szerintem igen, kérdező, válts nyugodtan, ha nem ódzkodsz a matekos tárgyaktól. Megéri.


27/N

2012. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!