Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti melyik képzést választanátok?

Ti melyik képzést választanátok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy külföldre szeretnétek menni tanulni. Nyelvtudásotok van hozzá. Melyiket választanátok a két lehetőség közül?


1. lehetőség:

- ez az a képzés amiről mindig is álmodtál

- fizetni kell, de lehet kölcsönt felvenni

- 3 éves (ez fontos, mert már 23 vagy és félsz, hogy kifutsz az időből)

- csak egy helyen indítanak ilyen képzést

- nem ismersz ott senkit


2. lehetőség:

- nagyon érdekel a képzés, de az elsőként említettnél nem jobban

- nem kell fizetni

- 4 éves

- sok egyetem közül válogathatsz

- van az országban távoli ismerős


Itthon egyik képzés sem elérhető olyan formában, ahogy neked jó lenne.



2015. jan. 18. 18:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ó, azok a szép angol rendőrök. Ismerősöd valószínűleg ez a láthatósági mellényes ottani OKJ rendőr, akiknek fegyvere sincs. Kb olyanok mint itthon a köztisztviselők, bár talán még annyi jogkörük sincs.


Egyébként más sem úgy született, hogy ő vágta a matekot, értett minden fizikai képletet és tudott programozni, hanem megtanulta. Egyetemen mindent elölről kezdenek, én inkább azt javasolnám, hogy szedd össze magad és válassz egy olyan képzést, ami tényleg ad is valamit a kezedbe.


Egyébként tényleg kérdezz utána valami hivatalos helyen, hogy hogy is van ez, mert kizártnak tartom, hogy igazi rendőr lehess állampolgárság nélkül bárhol a világon.

2015. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján még fizetést sem kapnak az önkéntes rendőrök (mondjuk a nevéből eléggé sejteni lehetett ezt :D). Azért gáz lenne külföldön munka nélkül. Értem én, hogy lehet átkerülni fizetett állományba, de ha addig eltelik 3-4 év, akkor mi lesz? Addig valamilyen étteremben mosogatsz?

2015. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ugyanannyi jogköre van mint a többi rendőrnek és ott egyik átlag rendőrnél sem lehet fegyver... Azt meg nem mondtam, hogy állampolgárság nélkül lehetsz rendőr. De ha már önkéntes rendőr vagy (amihez kell a 3 év ottlét), és még csinálod egy darabig, utána már igényelheted az állampolgásrágot.

Persze, hogy senki sem született úgy, de akik ilyen helyekre mennek, azokat valamilyen szinten érdekli a dolog és némi tehetségük is van hozzá. Ilyen alapon azt is lehet mondani, hogy senki sem születik delfinnek, de mégsem lesz minden kisgyerekből olimpiai bajnok aki elmegy úszótanfolyamra és energiát fektet bele... Lehet, hogy meg tudnám tanulni - bár én nem hiszem - de biztos, hogy 100x több idő kéne hozzá, mint másoknak és rengeteg szenvedéssal járna. Most komolyan tanuljak és dolgozzak olyat, amitől rosszul vagyok és amiről halvány lila gőzöm sincs?

De nem is ez a probléma. Hanem hogy elképzelhető, hogy az egyetemen előlről kezdik, na de be is kell kerülni előbb! Oda meg hiába van ötös magyar, biológia, angol érettségim, nem azt kérik.

2015. jan. 18. 19:28
 14/22 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam, hogy van fizetésük. Az önkéntes szó elég árulkodó.
2015. jan. 18. 19:28
 15/22 anonim ***** válasza:

"De ha már önkéntes rendőr vagy (amihez kell a 3 év ottlét), és még csinálod egy darabig, utána már igényelheted az állampolgásrágot. "


Igen, és akkor lehetnél fizetett rendőr kb. 30 éves korodra. Ha neked 23 évesen azért előny egy 3 éves képzés, mert kifutsz az időből, akkor szerintem ez a lehető legrosszabb forgatókönyv.

Amúgy elég gazdagok a szüleid? Csak mert elég húzós a megélhetés kint és ott sem fogsz tudni megélni a diákmunkából suli mellett, ha nem nyomnak otthonról pénzzel.

2015. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A kor ebben az esetben lényegtelen. Nem akarok mindenképpen rendőr lenni, a kérdés az egyetemekről szól. Ha nem a rendőrség a téma, akkor is ezek a dolgok érdekelnek és ezekkel kell kezdenem valamit.
2015. jan. 18. 19:41
 17/22 anonim ***** válasza:

Ez már vicces, hogy itt mindenki szerint csak az tud valamit kezdeni az életével, aki mérnöknek vagy orvosnak készül. Elég nagy káosz lenne a világban, ha csak mérnökök és orvosok lennének (főleg ha olyanok, akik nem is értenek hozzá, de hát azt tanulták, mert az 'ér vmit'..)

Nem sokat tudok a kriminalisztikáról, de nem olyannak hangzik, amivel semmit nem lehet kezdeni. Szerintem azt tanuld, amit igazán szeretnél. Elég kitartással bármi lehet bárkiből, csak az a kérdés, hogy ki mennyire kitartó, mennyi áldozatot hajlandó hozni a céljaiért. Ez a 'legyél mérnök' tanács szerintem csak annak jó, aki tényleg nem tudja, hogy mit kezdjen az életével és akkor a fizetés alapján dönthet emellett.

2015. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem állítottam, hogy csak mérnök meg orvos kell, én sem ez vagyok.

Én csak azt mondtam, hogy ne verje magát hitelbe és hatalmas kiadásokba egy olyan szakért, amivel nem biztos, hogy lesz munkája, mert elég sz..rul fog kijönni az, hogy 26 évesen végez, van egy olyan szakmája amivel Angliában nem tud elhelyezkedni, mert nem állampolgár, itthon meg azért nem mert nem végezte el a rendőrtisztit.

2015. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

A kriminológus mesterképzéshez itthon sem kell rendőrtiszti (NKE), szerintem nem indítanák el, ha csak azoknak lenne hasznos akik már elvégezték. Csak itthon sokkal macerásabb bejutni.

Meg aztán ha itthon végzem el, és szeretnék esetleg külföldre távozni, akkor ugyanúgy fizetnem kell, nem? Vagy vehetem fel a hitelt itthon is, ha nem akarok szerződést aláírni/nem vesznek fel államira/stb.

2015. jan. 18. 21:54
 20/22 A kérdező kommentje:
Amúgy olyan is van, hogy kriminológia meg jog együtt. Lehet az érdemesebb lenne. Bár akkor azzal meg megint nem tudnék országok között vándorolni...
2015. jan. 20. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!