Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmusosok, ti mi alapján...

Erasmusosok, ti mi alapján választotok célországot magatoknak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
99%-uk az alapján hol lehet a legtöbbet inni.
2015. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az alapján, hogy milyen az érdeklődési köröm, mi vonz, milyen különleges nyelvet szeretnék tanulni.
2015. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is épp választás előtt állok.. :) Hát a nyelvtudás az elsődleges persze, az eléggé meghatározza, hogy hova mehetsz. Én németül akarnék tanulni, így helyből beszűkültek a lehetőségeim az angolosokhoz képest. Egyébként rengeteg szempont van.. Pl. milyen országra/kultúrára vagyok kíváncsi, mely nyelvnek az ismerete jöhet jól a későbbiekben legalább alapszinten (már amennyiben olyan országba mennél, amelynek nem tanultad a nyelvét korábban), vagy az sem mindegy, hogy az adott egyetem, és az egyetem adott szakja mennyire számít erősnek, mennyire jó/híres az oktatás ott. Bennem az is felmerült, hogy egyes országok/városok egyetemei jobban fognak mutatni később az önéletrajzomban, így ezeket előbbre sorolom döntéshozatalnál.
2015. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maja1234 válasza:
Én tavaly előtt voltam. Az elsődleges szempont nekem a nyelv volt (német). Így maradt Ausztria és Németország. A másodlagos meg a távolság, mert a párom miatt nem akartam túl messzire menni, szóval Bécsben kötöttem ki. És nagyon jó volt, bátran ajánlom. :)
2015. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a beszélt nyelv alapján választottam, németes vagyok, ezért én Németországban gondolkoztam, ami tőlünk 890 km, de megérte :)
2015. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az oktatás nyelve, az ottani képzés minősége, korábbi utazási élmények :)
2015. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mindenképpen egy fejlettebb országba akartam menni, ahol el lehet lesni pár jól működő dolgot, azért pörgősebb az élet is, meg jó a sör :). Mivel csak németből volt nyelvvizsgám, ez erősen leszűkítette a kört. Végül Németország, Nürnberg lett. Jó volt, nem bántam meg. Mindenképp valami nagyvárost célozz meg, ha még aktuális a választás. Ott több a külföldi diák, jobb az Erasmus közösség, több a munkalehetőség is (ha szeretnél egy kis kiegészítő jövedelmet).

Ha csak egy bulis, laza félévet szeretnél, akkor Portugália, Spanyolország valamelyikét ajánlom.

Ha nyelvet is szeretnél tanulni, akkor érdemes északabbra menni. :)

2015. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!