Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mi szeretne lenni? Milyen...

Ki mi szeretne lenni? Milyen egyetemre mentek, milyen szakot választotok, miért, mi a célotok, elhelyezkedés stb?

Figyelt kérdés
16-18-20 éves, pályaválasztás előtt álló fiatalok válaszaira volnék kíváncsi, tekintve, hogy én is az előtt állok, és érdekelne, hogy ki mit tart a legjobbnak. Remélem jó sok válasz jön! :)

2013. júl. 13. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
ELTE BTK magyar, jöhet a büfészakozás meg a hülye bölcsészezés, de NEM érdekel. Célom: színházban elhelyezkedni, vagy ha nem is színházban, mindenféleképpen ebben a művészeti - művészetközvetítési szektorban dolgozni.(színházi kritikus, újságíró, színházi dramaturg, rendezőasszisztens, drámapedagógus, pszichodráma...) Azért választottam ezt, mert sok benne a perspektíva - persze, aki megy a sok birka után, anélkül, hogy kicsit átgondolná vagy utánaolvasna a dolgoknak, csak azt hiszi, hogy tanár lehetek, holott nem - és ezt akarom csinálni. Évek óta ezért küzdök és hiszem, hogy sikerül. :-)
2013. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem az a legjobb,ha elhúzol ebből a gec1 országból.Jó gyorsan!!!Itt nincs jövő!
2013. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Jöhet a köpködés a 1x-évesektől...
2013. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Kitanulok egy központi fűtés szerelő szakmát, megtanulok hegeszteni és eltakarodok ebből az országból. Ez a jövőm. Ha bele döglök, akkor is elmegyek innen. 19/F
2013. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
pszichológusnak tanulok, gyermek klinikumot akarok végezni mesteren. Egy ezzel foglalkozó ismerősömnél 7000 FT/ óra a díj. és ez magyar ár, bár én ezzel is elégedett lennék.
2013. júl. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A sok hülyének van szórnivaló pénze!Végülis igazad van!Én is lehúznám őket!
2013. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

PTE-ÁOK-ra jelentkeztem, mind a 3 szakra és remélem az egyik összejön :) bár, ha minden igaz, gyógyszerészet miatt nem kell aggódnom. Mindig is érdekelt ez az irány, a gyógyítás, a gyógyszerkészítés, gyógynövények stb, és nagy álmom, hogy elvégezzek egy kínai orvoslással kapcsolatos képzést, 3 éves, levelező. De ez majd a leendő tanulmányaim után természetesen.

Külföldre készülök, viszont azt hozzá tenném, hogy akkor is külföldre mennék, ha az orvosok helyzete itt Magyarországon sokkal jobb lenne. Eleve mindig is úgy neveltek, hogy lássak világot, illetőleg nem azért tanultam nyelveket, hogy végül itthon maradjak. Ez persze nem zárja ki azt, hogy majd vmikor visszatérek, de diplomázás után mindenképpen elhagyom az országot, akár orvosként, akár gyógyszerészként. Hogy ez sokaknak nem tetszik, az már sajna nem érdekel. Érdek ember vagyok, a magam dolgával törődöm és nem a máséval.

2013. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rendőr szeretnék lenni, akár nyomozó, vagy azzal kapcsolatos szakmában elhelyezkedni. Én a rendőrtisztire szeretnék majd menni, de az sem áll tőlem távol, hogy esetleg katona legyek, persze nem külföldön. 16/L
2013. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Most azért kell lepontozni mert egy rohadt fűtésszerelő szakmát akarok és külföldre menni ?? Nah gyönyörű.... Nemtudom aki megszerzi a diplomát az mit csinálna legszívesebben... Sztem ugyan ezt..
2013. júl. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Középsulis föcitanár szeretnék lenni ( a másik szakom valamelyik nyelv szak), bízom benne, hogy 6-7 év múlva már újra régi társadalmi és anyagi elismertsége lesz a szakmának. Szeretnék a 14-19 éves korosztálynak egy átfogó ismeretet adni arról, hogy mi zajlik a környező országokban, világban( pl. Japán miért egy erős, feltörekvő gazdaság és mi miért nem), megértetni velük Földünk alapvető működését(pl. miért esik az eső, mitől van harmat, szélvihar...).
2013. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!