Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nyáron költözünk Ausztriába,...

Nyáron költözünk Ausztriába, hogyan fogok így tanulni az elején?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt tudok folyékonyan megtanulni németül? Eléggé félek hogy hogyan fogok tudni majd tanulni. Most 9-es vagyok.
2015. febr. 5. 21:41
 1/1 blazeeee válasza:

Mi is nemsokára kimegyünk, én édesapám oldaláról ismerem ezt az esetet. Ő nagyjából 4 szót tudott németül: Ja, Nein, Geld és Bitte ( persze csak képletesen, olyan A1-et ha megütötte a tudása ).


Az első munkahelyén hol értette hogy mit kell csináljon hol nem. Általában a barátja - aki által kijutott - tolmácsolt. Azóta eltelt 3 év, és egész jól beszéli már a németet. VISZONT! Ő nem beszélt sokat. Iskolában folyamatosan beszélnek hozzád, társaságod van, stb. próbáldminél jobban felvenni a kapcsolatot az osztálytársakkal. Amennyiben kirekesztenének mert nem vagy "közülük való", akkor lehet, hogy más is van az évfolyamon / osztályban aki más helyről jött és nem túl jó a német nyelvtudása.


Szóval: Hagyj magadnak időt. Beszélj a szüleiddel, hogy még kell neked idő, hogy magadra vedd a nyelvet. Ha megbuksz, szard le. Ez egy érthető indok. Jövőre sikerülni fog, szinte tuti, és utána meg már megy mint a karikacsapás. Esetleg megpróbálkozhattok azzal, hogy otthon is igyekeztek németül beszélni.


A párom készül Linz-be egyetemre ( J.K. univ. Linz ), jár német tanárhoz, és németül tanító matek tanárhoz is. Én szintén megyek, kb A2 nyelvtudással, ideiglenesen dolgozni 1-2-3 évet,( most csinálom gimi mellett a targoncás OKJ képzést ), és amint érzem, hogy ismerem a nyelvet eléggé hogy tanuljak, webprogramozást fogok tanulni.


Nagyon sok sikert kívánok!

2015. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!