Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hamarosan Ausztriába költözünk...

Hamarosan Ausztriába költözünk és nem tudom milyen suliban tanuljak?

Figyelt kérdés
Nyár végén Ausztriába költözünk mert apukám ott fog dolgozni.16 éves lány vagyok,most járom a 10. osztályt egy gimiben.Németet másfél éve tanulok(és általánosban is tanultam 4.-5.-6.-ban,de ott még csak szavakat tanultunk, meg ilyesmi)Szóban egyáltalán nem beszélem a nyelvet és nem is értem a német beszédet,szövegeket(csak suliban tanulom a nyelvet,a tanárainkat meg váltogatták és igy semmit sem haladtunk.Angolt 3,5 éve tanulok,nyelvvizsgám még nincs de nemsokára készülök a középfokúra.A léneg,hogy igy állok a nyelvekkel és nem tudom,hogy ha kimegyünk,akkor milyen suliba kéne járnom+hogy Mo-n is letegyem-e a vizsgákat vagy évet ismételjek.(mert valószinűleg 1-2 év múlva visszaköltözünk).Azt sem tudom,hogy mennyire készüljek fel erre az egészre,a német nyelvtudásommal kéne kezdeni valamit,mert igy semmit nem értenék a suliban a jelenlegi szintemen.És azt sem tudom milyen tantárgyak vannak.Valaki,aki Ausztriában él vagy csak jártas a témában az segitsen,légyszives!

2014. jan. 25. 01:41
 1/2 anonim válasza:

Van neked még 8 hónap hátra, németül tanulni! A könyvesboltokban nagy választék van nyelvtankönyvböl meg CD böl. Ha szorgalmason tanulsz, biztos megmarad valami belöle, de az rajtad múlik, hogy keményen tudsz e dolgozni.

De ahhoz tényleg naponta kel leülni, leckéröl leckere a szavakot meg a nyelvtant át kell rágni.

Az osztrák iskolában (gymnáziumban) majd megmondják, hogy felvesznek. Tudnod kell, hogy nem vagy az egyetlen külföldi gyerek (fiatal), aki Ausztriában folytatni akarja a tanulást. Mivel Németországban élek, nem tudom, hogy egységes e az oktatórendszer Ausztriában!


Èn német vagyok, és egy év alatt tanultam magyarúl, pedik naponta pár orára leültem ahhoz. Attól még nem voltam képes folyégkonyan beszélni. Miután elkezdtem magyar nyelvi könyveket olvasni, jault a beszéd képességem.

2014. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Sajnos én nem éltem kint Ausztriában, de voltam kint cserediákként osztrák iskolában. A tantárgyak kb ugyan azok, bár vannak eltérések, és több a választható tárgy, ahol én voltam ott angolt és olaszt tanultak idegen nyelvnek.( ha nagyon szeretnéd, akkor valahonnan előásom a régi órarendem) Ha én a helyedben lennék akkor sürgősen elkezdeném fejleszteni a némettudásom: pl mindjárt itt a nyári szünet: ha anyagilag megengedheted, akkor szerintem iratkozz be német intenzív nyelvtanfolyamra (1 hónap, minden nap 5 óra) azzal azért elég sokat tanulhatsz. Olyan nyelviskolát nézz, ahol adnak szóbeli tréninget ajándékba a nyelvtanfolyamhoz (pl a budapesti cosmopolitan nyelviskolába ahova én fogok járni most jún.16-tól egy 100 órás szóbeli tréninget is adtak a tanfolyam mellé), hogy jobban megtanulj beszélni, és megérteni a nyelvet. Még ha rá is megy a nagy része a nyári szünetednek, akkor is megéri.

Nagyon fontos, hogy jól megtanuld a nyelvet, hogy minél előbb be tudj kapcsolódni az órákba. Én kb középfokon tudok, amikor tavaly kimentem, és így már nagyjából jól elboldogultam. Ami nehéz volt, (nem tudom Ausztria melyik részébe mész) az a tájszólás...minden tartományban kicsit máshogy beszélnek, és amíg megszokod és ráérzel az szerintem pár hónap is lehet (persze ez biztos terület függő, én Murauban voltam, arra a térségre vonatkozóan tudok csak nyilatkozni), szóval ne csodálkozz, ha az elején nem nagyon érted, de meg lehet szokni :)

Segíthet hogyha keresel egy osztrák beszélgető partnert a neten, van pár ilyen oldal: az interpals (ha egy a leendő lakhelyed közelében élő emberrel ismerkedsz össze, akkor pláne jó, esetleg segíthet sulit ajánlani, meg amiben még tud, + a kiejtését is megszokod egy picit), Verbling, Conversation Exchange...

Iskoláról annyit, hogy nézz körül, hogy milyen sulik vannak a környéken, nézd meg a honlapokat, pl hogy milyen szakok vannak, mert ahol én voltam, ott mindenféle volt, ami szerintem tök jó, mert azt választod ami érdekel) pl mehetnél angol szakosra esetleg, akkor az elején tudnál angolul beszélni az osztálytársaiddal, és jól meg is tanulnál... de persze ez nyilván egyéni :)A magyar iskolával kapcsolatban, a legjobb barátnőm kiköltözött Angliába, és amikor kimentek onnantól itthon magántanuló volt. Biztos nálad is megoldható, a kérdés az, hogy hogyan fogsz érettségizni...mert ha 2 évig kint tanulsz, akkor elvileg ott is fogsz érettségizni, és hogy még itthon is megcsináld, az elég sok energia. Viszont elvileg EU-n belül szabad az átjárás, ezért német érettségivel is felvételizhetnél magyarországi egyetemre. Sajnos, ha jó tudom, Magyarországon nem tisztázott a külföldi rendszerű érettségik elfogadottsága, pár éve megváltoztatták, és most elég káosz az egész...Szerintem keresd fel az osztrák nagykövetséget,biztos, hogy ők tudják a kérdéseidre a legpontosabb választ adni. Az iskolával is minél előbb fel kéne venned a kapcsolatot és megtudakolni, hogy milyen (pl nyelvi) feltételekkel, vesznek át. Ha szeretnéd írj privátba, hátha tudok még segíteni. Sok sikert! :)

2014. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!