Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2013-ban végeztem egy felsőfokú OKJ szakképesítést, web-programozó címen. Sajnos azóta sem tudtam érdemi munkát végezni a szakmámban, mivel "OKJ-val labdába sem rúghatok" a diplomás munkavállalókkal. Több cégtől is megkaptam már hogy konkrétan akinek OKJ végzettsége van az h*lye. Persze burkoltan, de ez jött le belőle. Én meg már meguntam az erőlködést, több tonna önéletrajzot kiküldök, vagy behívnak és utána nyögik be hogy nem jött össze, vagy be sem hívnak. Itt az alföldön meló szinte semmi, esetlegesen gyárakban dolgozhatnék szalag mellett... Azonban most adódott egy lehetőség egy németországi képzésre. Jövőhét utáni hétfőn kezdődne a 600 órás német nyelvképzés, ami július 8.-ig tartana, majd 13.-tól kiutazás Németországba. Amit lehetett választani az egy nemzetközileg elismert megújuló energiával foglalkozó képzés, pl. napelemek telepítése, karbantartása, szélerőművek telepítése stb. Ez egy 3,5 éves képzés kint, ez idő alatt jár durván 300.000 Ft-nak megfelelő ösztöndíj is. A programot bármikor ott lehet hagyni, nem kell visszafizetni semmit. A mostani kecskeméti képzésre fel kell utaznom, mivel messzi lakom így a napi szintű bejárás nincs biztosítva. Azt mondták hogy ezt is megoldják, szállodában arra a 4,5 hónapra, napi 3x étkezéssel, és a nyelvtanfolyam ideje alatt a hazautazásomat is kifizetik oda-vissza kecskemétről. Németországban van 2 hét suli és 2 hét gyakorlat. Egyik haverommal mennénk ketten, már kecskemétre is.


Azonban ez az egész olyan hirtelen jött (múlthéten jött a levél), hogy az agyam nem tud mit kezdeni a helyzettel... Szeretném is, meg nem is. Így hogy kecskemétre is fel kell költöznöm 4,5 hónapra, egy teljesen idegen városba úgy hogy havonta 1x tudok hazajönni. Nem volt időm még "feldolgozni" hogy már jövőhét pénteken fel kell utaznom és elkezdődik a buli... Kinek mi a véleménye, vagy ki mit tenne a helyzetemben?


Ui.: Nem a költözéssel van bajom, és nem az hogy nem akarom csinálni ezt a programot, de azért 1 héttel előtte számomra kicsit hirtelen jött ez az egész, és így kicsit parázok az egésztől. Nem volt időm rákészülni...


2015. febr. 8. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Néha jönnek ilyen váratlan és jó helyzetek az életben. :) Ragadd meg! ;) Gratulálok!
2015. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Már barátkozom a gondolattal. :)
2015. febr. 8. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!