Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok egy olyan szakon, amire tulajdonképpen a szüleim miatt jöttem. Úgy gondoltam, hogy majd elvégzem valahogy, de sajnos teljesen kikészít a szak. Minden nap gyomorgörccsel küszködöm, nem bírok aludni, állandóan fáj a fejem. Az egyetemre rettegve megyek be. Nem csak hogy nem bírom teljesíteni az elvárásokat, de semmilyen mértékben sem tetszik. Tele matematikával, fizikával és kémiával, ez sosem volt az én világom. Az álom szakomra szeretnék jövő szeptemberben menni éppen ezért. Majd februárig újra felvételizem is. Viszont a mostani szakomon jön a vizsgaidőszak. Én nem szeretném azt teljesíteni és a következő félévet passziválnám. Ilyet lehet? Lesz-e valamilyen következménye, ha nem jelentkezem egy vizsgára sem, így is engedik majd, hogy passziváltassam a következő félévem?

2014. nov. 24. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmilyen következménye nincs ha nem jelentkezel egy vizsgára sem. Akkor is passziváltathatod magad, ha egy kreditet sem szereztél. Bár ajánlom hogy nézd meg van e közös kredit az álomszakoddal, ugyanis filozófia, etika, szociológia, jogi ismeretek ezek minden szakon ilyen általános tárgyak az első félévekben. Ha van ilyen tárgyad akkor azt érdemes megcsinálni, illetve a nyelvi kreditet, vagy a kötelező tesit..(nem mindenhol van ezekből, de általában van)

Amit viszont nagyon érdemes megnézned, hogy a nem teljesített kreditekért kell-e fizetned? Van olyan egyetem ahol ha nem teljesítetted amit felvettél akkor a kreditet kiszámlázzák, ez benn van a térítési és juttatási szabályzatban.

2014. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak nem gyógyszerészetre jársz?
2014. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!