AIESEC önkéntes?

Figyelt kérdés
Önkénteskedni szeretnék külföldön. Tapasztalatok, vélemények, jelentkezéstől hogyan lehet eljutni külföldig? Milyen erős nyelvtudás szükséges?
2015. febr. 10. 14:09
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Rengeteg lehetőség közül választhatsz, sok ország közül (pl Olaszország, India, Kína, Brazília, Lengyelország, Görögország, Malaysia, Csehország, stb.). A programról pontos infókat itt olvashatsz, itt jelentkezni is tudsz: [link]


Annyit még érdemes tudni, hogy a program maga 6-8 hetet foglal magába, a részvételi díj pedig 25.000 HUF. A szervezet végig a segítségedre lesz a megfelelő hely kiválasztása mellett, amikor pedig kimész külföldre, a helyi AIESEC bizottságból kimennek eléd a reptérre és eligazítanak, tehát sosem vagy egyedül.


Az angol nyelvtudás szükséges, erős társalgási szintű, elvégre kint angolul fogsz kommunikálni.


A regisztrálásod után felkeres az adott magyar helyi bizottság, majd egy kis interjú várható (nem vérszigorú, a személyiségedre kíváncsiak, valamint a nyelvtudásodra). Az interjú után alá kell írni az Általános Szerződési Feltételt, be kell fizetni a részvételi díjat, kitölteni a regisztrálás során érvénybe lépett profilodat az adataiddal és már mehet is a keresés. Amikor jelentkezel helyekre, akkor az adott kinti helyi bizottsággal is lesz majd Skype-os interjúd, h megismerjenek ők is jobban. Amikor kölcsönösen megvan a szimpátia, akkor leszel úgymond "elmatchelve", amely annyit takar, hogy már csak el kell intézni a repjegyet meg a többi szükséges dolgot.


Amennyiben érdeklődsz, az aiesec.hu oldalon találsz elérhetőségeket, a lap alján baloldalt találhatók a magyar AIESEC helyi bizottságok oldalai, ahol szintén írnak az önkéntes programról és mindegyikhez tartozik elérhetőség.

Írj nekik bátran. :)


Sok sikert!

2015. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :) Te voltál már náluk önkéntes?
2015. febr. 11. 17:00
 3/5 anonim válasza:

Szia!


Nem voltam, de 2 éve aktív tagja vagyok a szervezetnek, így minden csínját-bínját ismerem. :)

Viszont nekem 2 barátnőm is volt kint, mindkettőnek élete egyik legjobb élménye volt. Az egyik Görögországban, másik Olaszországban volt kint, meg voltak elégedve mind az AIESEC szolgáltatásával, mind pedig a program minőségével, világot láttak, sok új embert ismertek meg a világ számos részéről, van, akivel még mindig tartják a kapcsolatot, szóval én is csak ajánlani tudom mindamellett, hogy idén vagy jövő nyáron én is kimegyek egy önkéntes programra a szervezet által. :)

2015. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remekül hangzik,amiket írtál. Felveszem velük a kapcsolatot és meglátom, hogy pontosan milyen lehetőségek vannak :)
2015. márc. 4. 18:04
 5/5 anonim válasza:
Sok sikert kívánok! :)
2015. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!