Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldre fogunk költözni, mi...

Zamira0 kérdése:

Külföldre fogunk költözni, mi lesz a beilleszkedéssel?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, a családommal külföldre költözünk. Tartok attól, hogy romlani fog az átlagom, vagy hogy nem találok majd barátokat. Nincs olyan ismerősötök, aki hasonlót élt át? Előre köszönöm a válaszokat.

2015. febr. 14. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hova mentek és mennyire beszéled a nyelvet?

Rendesen mész iskolába vagy speckó külföldieknek valónak?

Mert pl. a külföldieknek valónál megtanítják anyanyelvi szintre a nyelvet, illetve a "szakszavakat", hogy hogyan mondd az adott nyelven a törtrész, jobbágy, emlős stb. szavakat. Ez ilyen gyorstalpalószerű és utána mehetsz rendes suliba. Ezzel kicsit csúszol, de ha a korodból indulok ki olyan 8. évfolyam körül lehetsz, akkor legalább gimibe már rendes tudással mehetsz. Ha nem beszéled a nyelvet folyékonyan ne menj még rendes suliba, mert nem az lesz, hogy romlik az átlagod, hanem simán kibuksz.

Én 15 évesen költöztem családdal Franciaországba, úgy hogy csak angolul beszéltem, semmit se tudtam franciául. Külföldieknek való középiskolában végeztem (mivel nulla francia tudásra alapozták a sulit, így az elején angolul tanítják a nyelv szabályait, a francia törit meg ami ilyen alap tudás náluk, de máshol nem annyira tanítják). Az első év egy alap tudás szerzése volt(angolul)+rengeteg nyelvi óra, ekkor még nem is osztályoztak. 2.évtől meg elkezdtük tanulni, mintha egy rendes középsuli lenne, részben franciául részben angolul és nagyon sok nyelvóra volt még mindig. A 3. évtől meg minden franciául ment - volt aki a 2. év után átment sima középsuliba, de az első 2 évet mindenki itt járta, mert addig nincs megfelelő tudás, hogy teljesíteni tudjanak egy normális suliban.

Ismerősökkel meg kb. mint itthon. Ha alapból barátkozós és nyílt vagy nincs baj, de ha visszahúzódóbb vagy akkor is lesznek, mert kíváncsiak lesznek rád, honnan jöttél stb.

2015. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mlyik országba költöztök?

A lányom 14 éves és október óta tanul angliában Year 9-ba jár. Simán beilleszkedett és imádják a tanárai mert mindig készûl az órákra. Ha segítségre van szüksége, a diáktársai segítenek neki. De hidd el mindenki segíteni fog neked is. Angliában pl sok iskola tolmácsot ad a gyerek mellé amíg nem boldogul egyedül is. A tolmácsot az állam fizeti. Fel vannak készülve a bevándorlókra szinte minden országban ezért ne aggódj:)

Lesznek barátaid is és ha az elején le is maradsz, a végére behozod majd a hátrányt.

És ne magyar oktatási rendszerben gondolkodj, minden országban más és más gyakorlattal fogsz találkozni.

2015. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Németországba költözünk, és sajnos csak angolul tudok. Köszönöm a bíztató szavakat, remélem így lesz! :)
2015. febr. 15. 20:29
 4/4 anonim válasza:
Hogy sikerült?
2016. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!