Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemi tanár szeretnék...

Egyetemi tanár szeretnék lenni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok egy kéttannyelvű iskolába járok. Jövőre végzek itt és én külföldön szeretnék Egyetemi tanár lenni.

most itthon menjek el tanárképző főiskolára na és utána?

vagy inkább külföldön menjek főiskolára ? És ha a főiskola megvan utána merre mi hány méter?

( Én arra gondoltam hogy itthon elmegyek főiskolára és utána ki megyek külföldre szerzek állást egy gimiben és miközben tanítok a gimibe megszerzem amit kell ahoz hogy főiskolai tanár legyek ) legalábbis ez a szitu elméletben.



2015. márc. 8. 11:06
 1/6 schocko ***** válasza:
63%
Gyakorold a helyesírást, s utána bármi lehet...
2015. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Silber ***** válasza:
80%
A felsőoktatásban (főiskola, egyetem) jellemzően nem tanárok tanítanak, hanem szakemberek. Ha egyetemen szeretnél tanítani akkor legyen egy szakmád/szakterületed, amiben legalább országos szinten kiemelkedő teljesítményt nyújtasz és esetlegesen felajánlanak munkalehetőséget. Természetesen ehhez jellemzően (de nem feltétlenül) doktorátust kell szerezni.
2015. márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Egyetemi éveid alatt is kell már kutatómunkával foglalkoznod, mindenképp előny a tudományos diákköri konferencián való részvétel (még jobb, ha díjat is nyersz), aztán az adott szakterületen külföldi talnulmányok, pl. Erasmus ösztöndíjjal. Sok helyen vannak demonstrátorok, akik az adott tanszék munkájába bekapcsolódnak.

Ha megszerezted az egyetemi (mester) végzettséget, akkor irány a doktori iskola. De ez már az egyetemi évek vége felé körvonalazódik.

De először is magát a szakterületet kell kiválasztani,amit művelni szeretnél.

2015. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva ültél a bilire. Válaszd ki azt a tudományterületet, amiben jobb vagy, mint mások, azt tanuld ezerrel, legyél a legjobb az egyetemen is, a többit már fogod látni.
2015. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy már a többiek leírták. Annyival egészíteném ki, hogy nekem nem egyértelmű, hogy egyetemi tanár akarsz lenne vagy egyetemen akarsz tanítani, mert ugye a kettő nem ugyanaz. Doktori nélkül csak tanársegéd lehetsz. Ettől független lehet normálisan tanítani, tehát nem egy tanárnak ugrálsz táblát törölni meg ilyesmi. Ha megvan a doktori, akkor megvan az adjunktusi rang is, utána a docens és utána jön az egyetemi tanár, de ehhez az egész életedet ki kell hajtanod. Az egyetemi tanár a legnagyobb elérhető cím. Ezek megvannak egyetemre és főiskolára is, a főiskola valamivel könnyebb kell legyen, én nem tudom mivel, de nyilván oka van a jóval kisebb fizetésnek ugyanazon címeknél.
2015. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyetemi oktató az alapvetően olyan tudományos kutató, aki mivel szakterületét magas szinten és alkotó módon műveli, amit tudományos publikációk igazolnak, képes arra, hogy tudását egyetemi hallgatóknak is átadja.


Az egyetem alapvetően nem egy érettségi utáni iskola nagyoknak tankönyvekkel és tananyaggal, hanem egy szakmai-tudományos alkotó műhely, ahol vannak ugyan bevezető előadások és gyakorlatok, de a tanítás legnagyobb részben azáltal valósul meg, hogy a hallgatókat egy kiválasztott oktatójuk (a témavezető) bevonja saját alkotótevékenységébe.


Ez persze, csak egy elvi, idealizált leírás, mert sajnos vannak olyan magukat egyetemnek nevező műintézmények is, amelyek komoly tudományos kutatói teljesítmény nélküli "felsőbb oskolák" nagyra nőtt nebulók számára.


Ha egyetemi tanár szeretnél lenni akkor legyél egy tudományterület kiemelkedő tudósa, a többi csak bürokrácia hozzá

--itthon: PhD, habilitáció, MAB minősítés, kinevezés.

--külföldön általában: PhD és kinevezés.

2015. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!