Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megengedik ezeket a Budapesti...

Megengedik ezeket a Budapesti Egyetemi Katulikus Gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Én most 8.-os vagyok,és az Ekg-t is megjelöltem (jövőhéten megyek szóbelizni),és ha végül oda jutok be megengedik-e azt,hogy (pl.valamilyen eseményen) kisminkeljem magam,vagy hogy festett(de csak színezővel) rézvörös hajam legyen és normilálissan öltözködjek(Pl tavasszal felvehetek-e rövidnadrágot vagy pántos pólót)? Elsősorban az odajárók véleményére lennék kíváncsi. 14/L

2015. febr. 11. 19:57
 1/7 anonim válasza:

Ha annyira drasztikus a hajszíned/sminked, akkor már szóbelin is szólnak érte. Hivatalosan 11.,12. osztályban lehet sminkelni és hajat festeni. Gyakorlatban viszont szinte mindenki sminkeli magát. A körömlakk miatt már inkább ráncolják a homlokukat.

Igazából tanár függő. De mindenképpen támadó pont, amikor valami rosszat csinálsz. Úgy értem, ha késel például akkor lecsesznek a külcsínért is. Szinte természetes.

A szoknya/nadrág a lányoknál térdig érhet, ujjatlan felső elméletileg tilos(ez kevésbé érdekel bárkit is) lyukas ruha szintúgy tilos. A gyakorlatban ez úgy zajlik, hogy te tisztában vagy vele, melyik az a 2 tanár aki harap emiatt és ha vele van órád sumákolsz és reménykedsz, hogy nem veszi észre a körömlakkod/sminked/shortod. (Ha észreveszi, akkor sem esz meg csak lecsesz érte.)

A szubkultúráért már inkább megbélyegeznek, amit nehezebb lemosni, de ha tanulmányilag rendben vagy akkor kevésbé piszkálnak.

És nyugi, ide is átlagos fiatalok járnak, és csak 10. végéig cseszegetnek.Legeslegrosszabb esetben hazaküldenek de inkább a titkárságra járkálnak a lánykák sminket/körömlakkot lemosni.

Sok sikert a felvételihez,, ha van még kérdésed szólj! :)

2015. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ,amúgy nem szoktam kilakkozni a körmeimet és jeles tanuló vagyok. Te oda jársz? És ha igen mit kérdeznek a szóbelin és hogy jelenjek meg? Ja és lehet hogy hülye kérdés de vannak a suliban szekrények amiben a cuccaidat tartod? Előre is köszi:)
2015. febr. 13. 19:26
 3/7 A kérdező kommentje:
(Ja és még a hajam sincs befestve majd csak ballagásra szeretném).
2015. febr. 13. 19:28
 4/7 anonim válasza:

Igen, oda járok. Szóbelin lesz egy szintfelmérő (legalábbis anno még volt) vallásról és még ki tudja milyen hülyeségekről. Na ettől nem kell megijedni, mert a kutyát se érdekli a végeredménye.

Egy tanár és egy végzős diák lesz bent, a jegyeidet nézik majd meg az igazolatlan hiányzásokat és kérdezősködnek kicsit, hogy melyik tantárgyat szereted stb.

Az óráid nagy része az osztálytermedben lesznek, ezért nincsenek szekrények nem nagyon kell ide-oda rohangálni a termek között.

Suli honlapot érdemes nézegetni, fent van az éves program is és rengeteg kép. :)

2015. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Esetleg nem tudod,hogy ki lesz a 9 C-nek vagy D-nek a következő osztályfőnöke?
2015. febr. 15. 21:19
 6/7 anonim válasza:
óóó látom nem csak én jelöltem meg. pacsit :D írj privit h sikerült neked szóbeli
2015. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké ☺

,te mikor mész?

2015. febr. 16. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!