Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciába szeretnék jelentkezni...

Skóciába szeretnék jelentkezni egyetemre, ilyen személyiséggel van esélyem vagy kinevetnének?

Figyelt kérdés

Nem mondanám magam csendesnek. Egy kicsit az vagyok, de inkább arról van szó, hogy nem szeretek a középpontban lenni. Ha kell, ki tudok magam mellett állni, de ha lehet, csak csendes szemlélő vagyok. Épp ezért a tanáraim azt hiszem, nem igazán ismernek. Félek, hogy ha megmondanám, hogy mi a tervem, kinevetnének, mert egy nagy rakás szerencsétlenségnek hisznek, amiért nem vagyok felszínes és nehezen nyílok meg. Az ilyen nem való külföldi egyetemre, ugye?


Nem személyiséggel kapcsolatos, csak úgy írom, hogy négyes ötös tanuló vagyok, szorgalmas. Ugyanakkor egy versenyen sem voltam.


Nyílván nem vennének fel, ugye?


u.i: nem a legnevesebb egyetemekre gondoltam, pl. St. Andrews vagy Edinburgh stb. Egy ilyen középkateriásra. Vagy igazából ezen nem is gondolkodtam még.


Szóval, egy ilyen elégedjen meg a magyar oktatással, ugye?



2015. márc. 23. 17:22
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, viszzaolvasva elég pesszimista az írásom. Pedig nem vagyok az. :)


Ha számít valamit, egyébként angolt és franciát tanulnák. Műfordító szeretnék lenni.

2015. márc. 23. 17:24
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Az egyetem nem véletlenül egyetem, ez már nem gimnázium, nem fog bántani senki emiatt.
2015. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
hány éves vagy,12?
2015. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jövőre leszek végzős. Mármint szeptemberben.

Nem kell ám csúfolódni. Ismerem az ofőmet és egész egyszerűen félek, hogy megalázna és a szemembe mondaná, hogy nem vagyok oda való

2015. márc. 23. 18:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te meg mondod neki, hogy ne ítélkezzen anélkül, hogy ismerne. Vagy ő már járt ott? :)
2015. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Soha, de soha ne elegedj meg kevesebbel, masok miatt meg vegkepp ne! Kepes vagy ra, nem kell versenyekre jarnod, vagy dijakat nyerned. :) Vegezz onkentes munkat, sportolj, legyenek hobbijaid, ezzel boven szimpatikussa valhatsz. Azt is szeretik, ha mondjuk tobb targybol erettsegizel es persze 4-5osre. Ja es celozd be nyugodtan a legjobbakat, St. Andrews-ban pl. a personal statementen van a legnagyobb hangsuly, szoval siman bekerulhetsz!! :)


Csak megsugom, hogy rolam a kornyezetemben elok azt hittek, hogy leerettsegizni se fogok tudni, nem akarok majd tovabbtanulni, vagy ha igen akkor ugyse vesznek fel. Erre most egyetemre jarok, fejlesztem magam, megvannak a terveim es celjaim. Es igen, jovore megyek 2.diplomaert Skociaba. Majd meglatjak, es te is, hogy Neked is sikerulhet barmi, ha te elhiszed. :)


Sok sikert!

20L

2015. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, mit gondol az ofő meg a többi tanár? Nem kell foglalkozni velük, sőt el se kell mondani. Nem ők intézik a felvételit, hanem te. Nekem a kérdésből az jön le, hogy nagyon kevés az önbizalmad, ezen kéne javítani. Kezdetnek például add be a jelentkezésed akár a St Andrews-ba is, ha felvesznek az nagyon nagy lökést fog adni. Márpedig szerintem négyes-ötös tanulóként minden esélyed megvan.
2015. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most kicsit kezdem pozitívabban látni a dolgokat.
2015. márc. 24. 17:03
 9/10 Dubi ***** válasza:
100%

Told fel az az átlagot ötösre, ne emlegesd a (vélt) hibáidat a Personal Statement-ben, és bármelyik egyetemre lesz esélyed bekerülni. Skóciában a legtöbb szakon nincsen szóbeli. Egyébként én is ilyen személyiség vagyok, bár több önbizalommal. Nem versenyeztem a gimiben, az élvonalban voltam az évfolyamon, de nem a legjobb... És St Andrews-ba járok BSc-re.


Viszont amivel ki tudnak akasztani az itteni kérdezők, az a pesszimizmus. Ha már kifizetsz egy vagyont a diplomádért, legalább érjen valamit az isten szerelmére! Célozd meg a legjobb egyetemeket, és ha tényleg nagyon kishitű vagy, akkor egy-két középkategóriásat. Hidd el, egy jó PS-el jók az esélyeid. A kibukástól pedig nem kell tartanod, ha csak egy kicsit is szorgalmas vagy.

2015. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valakinek el kell majd mondanod a terved, ugyanis tanári ajánlást is kérnek a jelentkezés során. Viszont ne félj, biztosan felvesznek, ha nagyon szeretnéd. Kint tanulni hatalmas lehetőség, ne hagyd, hogy bárki miatt elmenjen tőle a kedved, mert más azt gondolja, hogy te nem vagy olyan jó. Csak te ismered igazán magad, és a képességeidet.
2015. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!