Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan zajlik a felvételi egy...

Hogyan zajlik a felvételi egy német egyetemre? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Általában németül.
2015. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Hát, mindenki a saját képességeinek megfelelően válaszol. Nem baj, ettől szép a világ :)


Azoktól kérdezem, akiknek már kifejlődtek a kognitív képességeik: van pl. motivációs levél, mint az angol egyetemeken? Vagy felvételi beszélgetés? Milyen kritériumokat szoktak támasztani úgy általában a német egyetemek?

2015. ápr. 1. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Mi lenne ha sajat magad neznel utana? A neten mindent megtalalsz.
2015. ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, a neten nem találok meg mindent. Tapasztalatból tudom. Jártam angol egyetemre, és bár elvileg minden fenn van a neten, vannak olyan gyakorlati tudnivalók, amikről csak az tud, akinek van személyes tapasztalata. Ezért örülnék, ha olyanok írnának, akik kint végeztek vagy jelenleg tanulnak, nem pedig kötekedő suttyók, akik csak odáig jutnak, hogy kikezdjék a kérdésemet. Ha nincs válaszod, ne írjál, nem kötelező!
2015. ápr. 1. 23:53
 5/6 anonim ***** válasza:
2 emelt erettsegi kell (vagy nemet kulonbozeti vizsga, feststellungsprufung), plusz nyelvvizsga: testdaf, dsh vagy goethe c2. En a testdafot ajanlom, mert nem olyan nehez. Ha van ponthatar (nc), akkor a jegyeidet atszamoljak es atlagot szamolnak, ha nincs nc, akkor mindenkit felvesznek. Kulon felveteli vizsga sztem max muveszeti egyetemen van, de szaktol fuggoen lehetnek olyan kovetelmenyei az egyetemnek, h mondjuk parhetes praktikumot el kell hogy vegezz elore
2015. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a hivatalos leiras ahhoz, amit fent irtam. Ha par felevet angliaban tanultal es ugyanazt a szakot nemetorszagban folytatnad, akkor szerintem a ket emeltet vagy a feststellungsprufungot nem kerik..

2015. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!