Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt valaki aki Skóciában...

LiNorina kérdése:

Van itt valaki aki Skóciában tanul, vagy esetleg tudna róla bővebb információkat?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni, vagyis megválaszolni néhány kérdést ezzel kapcsolatban, mert a sulimban nem igazán segítőkészek a tanáraim. 11.-es vagyok, és Skóciában szeretnék tanulni. Utánaolvastam már, de nem minden világos. A felvételi, jelentkezés, követelmények és az árak érdekelnének, mert úgy tudom ingyenesek a skót egyetemek, de a Napier honlapján (ide szeretnék menni) több száz fontos tandíjakról olvastam.
2015. ápr. 8. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Ott sincs minden egyetem ingyen.
2015. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat nem, de annyit tudok, hogy Skócia NO.1 whiskey-e a The Famous Grouse
2015. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi, de most nem a whisky erdekel:D
2015. ápr. 8. 15:44
 4/5 Dubi ***** válasza:
A Napier egy hihetetlenól sz@r egyetem, oda felesleges kimenned tanulni. A volt osztálytársam 2 hónapig húzta ott, aztán hazament. Ha már kifizetsz több millió forintot, ne érjen valamit a diplomád?
2015. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Skóciában az első diploma ingyenes. A honlapon tényleg írnak tuition fee-t, de azt az SaaS állja. A ucas.com-on keresztül kell jelentkezni, itt tudsz keresgélni is szakokat, meg egyetemeket. Magyar érettségit elfogadnak, de kell még nyelvvizsga is mellé, IELTS, vagy TOEFL. Diákmunkát lehet találni, és abból meg lehet élni.
2015. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!