Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciában vagy Dániában...

Skóciában vagy Dániában kedvezőbb egyetemre menni érettségi után, tapasztalatok nagyon jók lennének mindkét országból (tovább lent)?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem,hogy külföldön szeretnék továbbtanulni kalandvágyból is meg már eléggé elegem van a magyar oktatásból amit bár még eddig csak a középiskolában tapasztaltam de ahogy hallom az egyetem sem különbözik sokban..tanítani nem tudó tanárok de ennek ellenére magas követelmények értelmetlen órák és még sorolhatnám de nem is ez a lényeg. Ugye azért erre a két osrszágra esett a választásom mert a tandíj ingyenes.Tisztában vagyok vele ,hogy a megélhetési költségek viszont olyan magasak,hogy még így is drágább mintha itthon kifizetném tandíjat de szerintem megéri.Mivel a havonta minimum 200-300ezres kiadást a szüleim nem valószínű,hogy állni fogják legalábbis teljes egészében biztos nem ezért mindenképpen dolgoznom kellene egyetem mellett részmunkaidőben.Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,hogy hol könnyebb munkát találni illetve megélni? Dániától azért tartózkodok kicsit mert bár mindenki beszél angolul de azért mégiscsak a dán az anyanyelv annak ismerete nélkül meg nem tudom mennyire lehet munkát kapni..Aki esetleg tanul kinn valamelyik országban vagy rokona ismerőse azok hogy oldják meg?Mert elég sokan mennek ki nem csak gazdagok gyerekei.

2014. szept. 27. 09:16
 1/7 anonim válasza:
47%
Szia, én Dániában élek, és azt kell mondanom, a magyar felsőoktatás kenterbe veri a dánt. Másrészt a megélhetés annyira drága itt, hogy abból a pénzből simán elvégzel otthon egyetemet. A diákmunkák keveset fizetnek, és mivel sokan tanulnak más országból, hipphopp elviszik a normális angol nyelvű állásokat. Egy embernek itt havonta minimum 500e Ft a megélhetés.
2014. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom Dániában fizetni kell a felsőokttaásért, Skóciában meg nem. Az egyik ismerősöm 21 évesen ment ki tanulni, idén diplomázott, elég sok kedvezménye van a diákoknak, lakásbérlés, elég jól fizetnek a diákmunkák meg lehet belőle élni stb. Business Administration szakon diplomázott most megy msc-re. Egyébként a Glasgow-i egyetem benne van a top 10-ben Európában.
2014. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem kell fizetni a felsőoktatásért, cserébe iszonyat drága az élet.
2014. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kettő közül valószínűleg Skócia lesz.Nem valószínű hogy az University of Glagow az szerintem túl elit lenne nekem de az University of Strathclyde szimpatikus annyira azért nem durván erős de mindig rajta van a világ ranglistákon és az is Glasgowban van szóval talán azt célzom meg:) De jöhetnek a válaszok továbbra is a munkavállalással kapcsolatban:)
2014. szept. 27. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is az a tervem, hogy Skóciába tanulok tovább...És hát nekem is a megélhetéssel lenne problémám! Anyum azt javasolta, hogy nyárra menjek ki "körül nézni" (mi sem vagyunk gazdagok szóval diákmunkázok is rendesen)

De én egy évet tervezek kihagyni, addig is dolgoznék (akár kint is)

2014. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is a megélhetés a probléma mindenképpen kell mellette dolgoznom az egy évre kimenni előttére én is gondoltam de csak nyelvtanulás szempontjából érne meg mert minimálbéres munkából ott nemigen lehet félretenni hacsak nem valami putri tomegszallason laksz az első két hónapra vagy amennyire tudok összeszedem a pénzt és annyi idő alatt csak találok valami munkát ..szurkolok magunknak..de január 15ig jelentkezni kell sok idő nincs mar előbb el kellett volna kezdenem a dolgokat:D
2014. szept. 28. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Dániában ha heti 8(ha jól emlékszem) óra munkát tudsz

vállalni, akkor ~200e ft támogatást kapsz alapból. És egyértelműen jobb helyre vannak sorolva a dán egyetemek a magyaroknál.

2014. okt. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!