Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciában egyetem mellet van...

Skóciában egyetem mellet van lehetőség munkát vállalni illetve abból el lehet tartani magunkat?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom,hogy jelentkeznék Skóciába egyetemre tudom,hogy a tandíj ingyenes de amellett ahogy nézem a kollégiumokban 100font egy hét kb es ugye meg kaja szórakozás stb szóval munka nélkül kizárt hogy anyamék havi legalább 600 vagy több fontot utaljanak.Mennyire könnyű munkát találni egyetem mellett?Aki esetleg latja es tanul kint hogy oldja meg a szülei fizetik vagy dolgozik? Ja es Glasgowban érdekelne a Strathclyde de igazából más is szóba jöhet .

2014. szept. 25. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Full time egyetem mellett heti 20 órát dolgozhatsz hivatalosan. Minimálbéres állásokat vállalhatsz, tehát októbertől 6.50 a minimálbérx20 óra. Bruttóban, 21 év felett. 400-500 fontot kereshetsz részmunkaidővel havonta.
2014. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Diákként hivatalosan csak részmunkaidős állást vállalhatsz, de eljárhatsz pl. magánemberekhez gyerekre vigyázni, takarítani stb. Egyik ismerősöm au pairként járt kint nappalis egyetemre. Így ugye a szállás és kaja ingyen volt, és még kapott zsebpénzt is. Napközben amíg a gyerek is iskolában volt, el tudott járni az óráira, délután meg a gyerekre vigyázott. De elég nehéz olyan családot találni, akiknek ez megoldható.

Mellesleg a kajáról annyit, hogy én Angliában napi 3-4 fontból simán jóllakom. Persze nem éttermi luxuskaja, hanem magamra főzök. Így is jobb színvonalon élek, mint mikor otthon voltam egyetemista és kolis. Skóciában nem éltem még, de annyira sokkal ott se lehet drágább a kaja.

2014. szept. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) És ilyen munkát mennyire nehéz talalni?Vagy sok ilyen reszmunkaidõs állás van?
2014. szept. 25. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez amit írtak az előzőek, igaz, csak éppenséggel rád nem vonatkoznak. Magyar állampolgárként annyit dolgozol, amennyit csak bírsz, ugyanis az EU-n belül szabad munkavállalás működik, ha tanulsz akkor is.
2014. okt. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!