Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valaki kimegy Amerikába...

Ha valaki kimegy Amerikába egy iskolai tanévre tanulni, akkor az otthoni anyagot be kell neki pótolni?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk egy 10-es középiskolás kimegy Amerikába 1 évre tanulni(már a 10. osztályt ott tölti), és utána hazajön és otthon kezdi a 11. osztályt. Akkor azt az anyagot amit 10-ben vettek azt be kell pótolnia?

2015. ápr. 19. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb helyen osztályozóvizsgát kell tenni augusztusban. De a legegyszerűbb, ha megkérdezed a suliban, ofőtől vagy igazgató- helyettestől.
2015. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kétféle lehetőség van, ha ugyanabba a suliba szeretnél visszajönni: ha a korábbi osztályoddal szeretnéd folytatni a tanulást, akkor osztályozóvizsgát kell tenned MINDEGYIK 10.-es tárgyból, csak akkor járhatsz 11.-be. Viszont ha jófej az iskola, akkor folytathatod úgy is, hogy a 10. osztályt kezded el, a korábbi évfolyamod alatti évfolyamon.
2015. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne ijesztgessétek, iskolától függ, hogy miből kell osztályozóznia :D Jól is nézne ki, ha pl. tesiből vagy kémiából kellene osztályozóznia annak aki pl. magyar-töri faktra megy.

Én is maradok majd az osztályommal, de csak nyelvtanból, irodalomból, matekból, történelemből, és a választott idegennyelvből kell levizsgáznom, amikből érettségizek is majd (ötödik tantárgyat már megcsináltam előrehozottan tavaly).

Egyébként ez így logikus is, mert a 10-es tananyag is szerepel az érettségin.

2015. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És a többi tárgyból teljesen random beírnak neked valami jegyet hasraütés-szerűen, 3. válaszoló? Vagy ez hogy megy? Mert nyilván mindegyik tárgyból kell hogy legyen jegyed a bizonyítványban, de ha véletlenszerűen kapsz egy jegyet, az nem igazságtalanság mindenkivel szemben, aki egész évben arra a tárgyra járt és tényleg teljesítette?
2015. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel kint is van pl. fizikának meg biológiának megfelelő tantárgyam, meg tesi is, ezért az itteni jegyeket elfogadják. A maradék meg olyan (rajz, ének, nem tudom mi van még mint tölteléktantárgy) hogy mivel nem számít be se továbbtanuláshoz, se sehova, ezért vagy nem kell, vagy ha kéri a tanár, akkor egy házidolgozat valamiről, de amúgy semmi. Persze más lenne a helyzet, ha mondjuk művészeti irányba mennék továbbtanulni, de oda meg úgyis alkalmassági felvételi is van, szóval..

De ez csak akkor kell, ha a jogviszony újraindítása után ugrani szeretnél, nem pedig folytatni. (Külföldi tanulmányok esetén a jogviszony szünetel.)

2015. ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes egyébként, nekem több osztálytársam volt kint, és teljesen mást tanultak mindegyik tárgyon, így semmit se tudtak itthon beszámítani aztán...
2015. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is teljesen más tanulok, de nem fogok reál irányban továbbtanulni, ezért nem kínoznak azzal, hogy a történelem-nyelv emelt szintű osztályozók mellé még fizikából és biológiából is összeszenvedjek egy elfogadható jegyet, miközben az előbbiekre valóban szükségem lesz később is, utóbbiakból pedig szerintem még mindig fontosabb, hogy az orvosi papírokat értelmezni tudjam (ami a kinti tananyag), mint hogy tudjam, mikből állnak a vérsejtek (otthoni tananyag). De ez csak példa, az igazgatótól is sokban függ, nálunk nagyon támogató, és nem ad felesleges tanulnivalót, ha van jegyem abból a tantárgyból.

Persze lehet, hogy függ az országtól is, itt azért kötött órarendem van, de pl. Amerikában, vagy Új-Zélandon máshogy mennek a dolgok.

2015. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!