Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pontosan hogy mehetnék ki...

Pontosan hogy mehetnék ki Amerikába egyetemre? Gimi végén mit kellene megpályáznom hozzá?

Figyelt kérdés
Gondolom kell felsőfokú angol nyelvvizsga is.

2015. jan. 3. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A magyar nyelvvizsgák semmit nem érnek kint, TOEFL-t vagy IELTS-t kell tenned, ezeket a legtöbb külföldi egyetem elfogadja, de az elévülési idejük 1-2 év. Az amerikai, kanadai egyetemek úgy emlékszem a TOEFL-t követelik meg, de járj utána hogy biztos legyen a dolog. Ha ez megvan, onnantól kiszemeled az egyetemet ahova menni akarsz, a szakot, és minden iskola minden kara mást kér számon, van amelyiknél kézzel írott motivációs levél kell, van amelyiknél szóbelizni kell stb. A magyar érettségit is kétlem hogy elfogadnák, de biztos lehet valamit honosítani, vagy valamilyen vizsgát kell tenned, amiből kiderül hogy meg van-e a megfelelő tudásod. Ösztöndíjas képzésre szerény véleményem szerint esélyed sincs, nagyon sok nem állami, ráadásul meg is kell élned odakint, lakást bérelni, fizetni a csekkeket, enned is kéne kicsit stb. Ha nincs kint rokonod vagy ismerősöd akinél lakhatsz és segít anyagilag, ésvagy nem vagytok kőgazdagok, mondhatni esélyed nincs kimenni tanulni. Viszont ha itthon elkezdesz egy egyetemet, akkor egy vagy két félévre megpályázhatsz Erasmust (ez csak az EU-i Unión belüli országokra érvényes) vagy egyetemtől függően más külföldi tanulmányutat (hallomásból tudom hogy pár BME-s srác kiment egy évre Dél-Koreába).

Anno nekem is ilyen nagy álmaim voltak, hogy majd Amerikába megyek egyetemre, de így közvetlenül érettségi előtt és felvételi időszakban tudom, hogy ez lehetetlen és megpróbálom majd azt amit írtam. :)

2015. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ne:( Rengeteg ismerősöm mondja, hogy ő imegy külföldre tanulni, vagy már ott tanul. Meg gondolom mások is vannak akik Amerikában tanulnak. Nincs tényleg semmi ösztöndíj amit Magyarországon meg lehetne pályázni vagy valami ilyesmi?
2015. jan. 15. 20:11
 3/5 szabina555 ***** válasza:

olyan ösztöndj nincs, ami full támogatna, kivéve persze ha úgy vesznek fel a kinti egyetemre (erre az esélyed kb.1%, nem azért mert magyar vagy, hanem az ottani suli mind fizetősek, az amcsik 95%a is milliókat fizet a fősuliért).

olyan van hogy mondjuk 1-2 félévet amcsiban kint tanulj, pl. Fulbright, vagy Kellner, vagy educationusa oldalán nézz szét. vagy most lesz Educatio kiállítás, ott is tudsz ilyen témában érdeklődni.

2015. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben körbe nézek. De mások akkor hogy csinálják?
2015. jan. 18. 20:07
 5/5 serenity* válasza:
talan ez hasznos lehet: [link]
2015. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!