Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Fel lehet készülni az osztályo...

Fel lehet készülni az osztályozóvizsgára (minden tantárgyból) 3 és fél hónap alatt?

Figyelt kérdés

Jövőre elutazom Új-Zélandra (1 évre). Ott teljesen más a tanterv és a félévek is máshogy vannak, tehát valószínűleg az ott szerzett jegyeimet nem fogják itthon beszámítani...

Jelenleg ötös vagyok mindenből, elég erős iskolába járok, egy nap sokat tanulok.

Ha kint is megkapnám az itthoni tananyagot, (átküldenék az osztálytársaim) és év közben tanulnám, plusz még itthon 3-3 és fél hónapig készülnék a vizsgára, sikerülhet minden tantárgyból? Amiből fontos lenne az a 4-5-ös az a magyar, matek, töri, német, kémia, biosz. A többiből igazából egy hármassal is elégedett lennék... Legrosszabb esetben még a kettessel is, de lehetséges ez? Évet ismételni nem szeretnék. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?



2015. ápr. 30. 22:18
 1/6 anonim válasza:

ilyen tapasztalatom nincs, de ha sokat tanulsz, szerintem lehetséges, bár talán a matek és a kémia nehezebben fog menni, ott fontos a szemléltetés is azért. némettanárt szerintem kint is találhatnál, aki fel tudna készíteni. de az sem teljesen mindegy, hogy hanyadikos anyag szerintem. :)


mindenesetre sok sikert, és érezd jól magad kint, irigyellek! :)

2015. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tizedikes anyag. Hát, kint nem hiszem, hogy lehetőségem lenne némettanárhoz járni..:(
2015. ápr. 30. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg fizika, földrajz is van tizedikben
2015. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az oktatási hivataltól kérdezzétek meg, de én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ha te kint rendesen jársz iskolába és kapsz bizonyítványt, akkor itthon le kéne vizsgáznod. Szerintem simán folytathatod a következő tanévvel. Amúgy meg nem történik semmi, ha évet ismételsz, jobb mint ahelyett hogy élveznéd az Új-Zéland-i (lusta vagyok kikeresni, hogy kell leírni) létet, németet meg fizikát akarsz ott tanulni egyedül. Mellesleg a kapott jegynek sincs semmi jelentősége, legfeljebb az érettségire felkészülés szempontjából. Érezd jól magad a déli féltekén, Középföldén!
2015. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem fogod te kint tanulni az otthoni anyagot :D kérdezd meg az iskoládban, hogy nem fogadják-e el pl. németet (ha fel tudod venni), angolt, a többit viszont, amik érettségi tantárgyak, azokból mindenképpen ajánlom, hogy ha nem is kötelező, akkor is kérd, hogy hadd vizsgázz le, mert kellemetlen lesz érettségikor rájönni, hogy valami kimaradt..

Ezekből simán fel lehet ennyi idő alatt (10-es nyelvtanra egy hét alatt készültem fel, 5-ös lett). Én pont a napokba kaptam meg az irodalmat, meg a matekot, de majd csak júniusban látok neki, mikor hazaindulok. Emelt történelmet pedig szintén majd júliusban elkezdem tanulgatni. Nyelvek pedig nem olyan durvák. :)

Nekem minden másból elfogadják a kinti jegyemet, úgyhogy jobban jártam mint te, bár maradtam Európában.

2015. máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is külföldön voltam 1 évet, és itthon nem számították be

év közben próbáltam tanulni, de nem nagyon értem vele semmit

nyáron igazából pár nap alatt felkészültem, kivéve 1-2 tantárgyat amire több időt fordítottam...

sikerült levizsgáznom az összes tantárgyból, szóval lehetséges, ha van még kérdésed nyugodtan írj

2015. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!