Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy Oxbridge-ben szeretnék tanulni? 17/L

Figyelt kérdés

Irodalmat szeretnék tanulni Cambridge-ben vagy Oxfordban, de nem merem megmondani anyukámnak. Hiszen nagyon(-nagyon- nagyon) drágák és kicsi esélye van annak, hogy bekerülök. Viszont, ha nem beszélem meg vele, akkor meg végképp semmi esélyem nem lenne rá.



+Milyen felkészítő iskola az engame?



2015. máj. 2. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Így direkt.


Úgysem valószínü, hogy lesz belöle valami,hacsak nem vagytok sokszoros milliomosok.

2015. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Csak ez a két hely jó? Skócia pl nincs olyan messze onnan és ott ingyenes az oktatás. Néha kompromisszumot kell kötni. A tandíj meg nem úgy működik, hogy a szüleidnek kell kifizetni, hanem majd neked amikor lesz annyi fizetésed. Legalábbis én így tudom ismerősöktől, akik Angliában tanulnak, és a Walesi egyetemeken is így van, amiket nézegettem.

Abból semmi baj sem lehet ha beszélsz róla. Ez csak egy elképzelés, nem lesz tőle semmi baja ha elmondod neki. Még az is kiderülhet, hogy tud valami hasznosat mondani, amire te nem is gondoltál. Kezdheted például úgy, hogy mi a véleménye a külföldi tanulásról, stb...

2015. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Szerintem simán közöld vele hogy ez érdekel és a legjobb hely erre Oxbridge ezért meg fogod próbálni.

2) a tandíjra kapsz diákhitelt és kapsz némi megélhetési támogatást is de az nem sok, így a szüleidnek a megélhetésedet kell tudni finaszírozni (kb £600/honap)

3) igen, nagyon kicsi az esélye hogy bekerülsz de ez ne tántorítson el attól hogy megpróbáld, mert sose lehet tudni.

4) az engame elv nagyon jó de szerintem felesleges. Ők is csak hozott anyagból (értsd a te eddigi teljesítményedből) tudnak dolgozni így a jelentkezést te is tudod intézni. Ha ebben kell segítség írj nekem nyugodtan :))

2015. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már. Nem Amerikába készülsz, hogy milliókat kelljen kicsengetned az életben maradáshoz. Angliában maximalizálták nemrég az egyetemi tandíjakat, és minden EU-s országból érkező diák felveheti a költségeket pont fedező diákhitelt. Ezt csak akkor kell visszafizetned, ha végeztél az egyetemen, van munkaviszonyod, éves szinten eleget keresel, és még így is nagyon kedvező feltételek mellett kell perkálnod. Számos magyar megy ki tanulni Angliába, gondolod, mindenki milliárdos közülük? :)

Persze a megélhetést neked kell finanszírozni. Londonhoz képest vidék olcsóbb, de természetesen így sem két fillér a végösszeg, és dolgoznod is kell majd a tanulás mellett.

Igazából jobb lett volna, ha az Oxbridget pár évvel ezelőtt kitalálod. Gondolom 17 évesen lassan érettségizel, jó nagy alaptőkére lesz szükséged a kiköltözéshez. Mindenesetre menj el diákmunkázni, amíg még lehet és tegyél félre minél többet. Így nem kell teljes mértékben a szüleidre támaszkodnod.

Ja, és ha irodalmat akarsz tanulni, akkor gyorsan rágd át magad az angol irodalomtörténeten is.

2015. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
még van 3 éven az érettségiig, mert nyelvi előkészítős osztályba járok
2015. máj. 17. 19:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Az negamehez ne menj. Nekem azt nem bírták kiszúrni a jeéentkezésemben, hogy félrekattintottam az egyik egyetemet. Kérdezd, a kinti diákokat, akik ingyen vannak s sokkal több belső információval rendelkeznek.
2015. nov. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát azért megnézném, hogy melyik egyedülálló szülő tud 600 fontot kitermelni havonta, úgy hogy mellette ő maga is éljen valamiből.
2015. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én havi 200-at kapok otthonról, és megélek (pedig adhatnának többet is, de minek). Ha nem lennék lusta jobban tanulni, akkor ennyi se kéne. #cambridgeeuropeanbursary
2015. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A diákhitel sztem csak akkor ját ha már 3 éve a UK-ben van valaki....de nem biztos. A havi 600 font azért sztem egy 3 gyerekes családnak is elég! :)

Mindenképp mondd meg anyukádnak, vagy írd le neki levélben. Ha nincsenek millióitok és diákhitelt szeretnél, anyukád nem fog infarktust kapni...max. ha tényleg 3 évet várni kell, akkor is gyere ki Angliába, addig elmész dolgozni és mellette egy college-ban tanulsz valamit ami érdekel. A magyar érettségit viszont mindenképp tedd le, mert az itt nagyon sokat ér! (persze az emelt szintű) Good luck! :)

2016. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tandíjra felvehető diákhitel mindenképpen jár, a megélhetési tényleg csak a már ott élőknek. Egyébként meg, ha már kint vagy, havi egy-két ezer fontot össze tudsz keresni nyáron
2016. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!