Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Végzett valaki közületek...

Végzett valaki közületek nyelvtanfolyamot külföldön?

Figyelt kérdés
Nekem ez a lehetőség nagyon tetszik, de ha mindenből a legolcsóbbat választom, akkor is 250-300 ezer forint egy ilyen tanfolyam 2 hétre. És az árban a kiutazás díja nincsen benne (Tokióba is szeretnék eljutni). Mi ezt nem engedhetjük meg magunknak sajnos, de ez mégis csak olcsóbb, mint a cserediákprogram. Majd dolgozok nyáron és úgy meglesz a pénz. Aki részt vett már ilyen tanfolyamon, annak hogy tetszett? Érdemes belevágni? Azt kapta amit ígértek? Kb hány évesekkel volt együtt? Családnál volt elszállásolva? (Ha igen, kedves volt a család?) Vagy koleszban? Esetleg campusban vagy apartmanban?

2015. máj. 6. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

En tavaly voltam eloszor egy ilyen angolosban. Huh imadtam. Rengeteget buliztunk hulyeskedtunk es jo tarsasagok jottek ossze. Szoval egy k rva nagy elmeny volt. Erdemes nana.

En utana 3 hetig azt emlegettem es alig tertem magamhoz....

En koleszban laktam de szupi volt. A szobatarsaim kicsit furak voltak de meg joban vagyunk. Es az egy blokkban levokkel is hatalmasat szorakoztunk.

Ahhh most jot nosztalgiaztam :)

2015. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!:) Én Londonban voltam kint 2 hónapot ilyen nyelvsuliban tanulni. Sajnos tényleg elég drága egy ilyen mulatság... az iskola is elég drága volt de a szállásról ne is beszéljünk. Olyan 1 millió forintra jött ki az iskola,szállás,kaja,ellátás a 2 hónapra. A szállásom nekem ilyen diákszállásom volt egy elég kultúrált szobával és saját fürdővel a 3. zónában heti 175 fontért. Maga az egész "kirándulás" de inkább nyaralásnak nevezném, oltári jó volt :D Szinte ilyen sorsdöntő volt az életemben az egész és ezután döntöttem el hogy külföldön szeretnék tanulni a későbbiekben, egyetemen. Maga a környezet, az emberek meg úgy minden annyira más volt és annyira megtetszett. Bármelyik országba is sikerül kijutnod, imádni fogod. Barátokat szerzel a nagyvilágból akik szerintem megváltoztatják az életedet. Bulizás, nyaralás. Ebből áll az egész. Egy ilyen nyelvsuli nagyon hasznos is egyben. Megtanulsz beszélnk az adott nyelven ( amit itthon kevésbé tanítanak). Nem tudom mennyi időre sikerül kimenned de én miután hazajöttem 2 hónap után, annyira átállt az agyam hogy magyarul meg sem akartam szólalni :D nem gondoltam hogy van ilyen.. Szerintem a családnál elszállásosál is nagyon hasznos lehet hoszen olcsóbb is és egésznap az adott nyelvet kell használnod. Ezzel tanulsz a legtöbbet! Sok sikert! Ne hagyd ki a lehetőséget mert imádni fogod!:) ( bocsi hogy hosszú lett de előjött pár emlék :D )
2015. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, így már sokkal bátrabban nekivágok :) (sajnos csak 2 hétre :/)
2015. máj. 17. 21:56
 4/4 anonim válasza:

Szia, én is külföldön tanultam meg az angolt, Amerikában voltam, és nekem is nagyon bejött. Én családnál voltam, 'tesóm' nem volt, de a fogadó szülők nagyon jó fejek voltak, meg a szomszédok is. A suliban is találkoztam egy csomó tök aranyos emberkével, többükkel még most is tartom a kapcsolatot, szóval folyamatosan gyakorlom az angolt azóta is:)

Szóval én is mindenképp ajánlom, nekem az angolom rengeteget fejlődött kintlétem alatt. Mondjuk előtte is mindig szerettem és jól ment az angol, de leginkább csak a nyelvtani részével foglalkoztunk mi itthon a suliban, beszélni itthon nem nagyon tanítottak meg, kint viszont igen! Szóval hajrá, és elhiszem, hogy szeretnél eljutni Tokio-ba, én is mennék egy csomó helyre, de ha jelenleg nincsen annyi pénzed, akkor választhatsz most első körben európai országot is, pl. Málta, Anglia, Ciprus, Törökország, stb. szóval rengeteg opció van itt Európán belül is. Nézz körül a novaexperience.net oldalon, ők ezzel foglalkoznak, oktatásszervezés külföldön. NoVa Experience a neve a cégnek, én is rajtuk keresztül mentem, úgyhogy bátran merem őket ajánlani, nagyon segítőkészek!

Sok sikert, és hidd el, abszolút megéri a külföldi nyelvtanulás, majd meglátod, garantáltan tele leszel pozitív élményekkel utána, haza se akarsz majd jönni :)

2015. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!