Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanul-e valaki közületek a...

Tanul-e valaki közületek a grazi egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségizek, és tervben van az ausztriai továbbtanulás, de sajnos nem sokat tudok a jelentkezési folyamatokról, valamint a választható szakokról. Tudna nekem ebben segíteni valaki?

Előre is köszönöm!



2014. márc. 8. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az egyetem honlapján! Ott egyben le is ellenőrizheted, hogy mennyi mindent értesz meg angolul/németül. Ha nem sok mindent, akkor felesleges kimenned, mert esélytelen.
2014. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem vagy képes, hogy utánanézz a google-ba, akkor felejtsd el a kinti továbbtanulást. Én anno tök alap nyelvtudással nézegettem 15-16 évesen az egyetemek, főiskolák honlapját, rengeteg mindent magamtól tudtam meg a netről, pedig nekem sem segített senki.
2014. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát már ne is haragudj, de "tök alap nyelvtudással" nem tudom, mit akartál te kezdeni egy osztrák egyetemen. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy egy olyan ember válaszoljon rá, aki nem tud segíteni. Véleményem szerint, nem nagy probléma, ha az ember segítséget kér olyan dologban, amiben még nem jártas. Ezek után tényleg olyan emberektől szeretnék választ, akik tudnak is segíteni, esetleg kint tanulnak, vagy most szándékoznak kimenni!
2014. márc. 9. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Finoman válaszoltam, de amit itt produkáltál, így társulok a második válaszolóhoz.


Beszélsz egyáltalán német/angolul? Ha nagyon kesze-kusza kérdést tennél fel, akkor érteném, hogy itt kérsz segítséget. Na de ne is haragudj, ha arra képtelen vagy, hogy megnézd a honlapjukat, hogy MILYEN SZAKOK vannak, hát akkor gratulálok... Ha ilyen életképtelen vagy, akkor ne vidd a hírünket külföldre, mert pont az ilyenek miatt nézik le a magyart, mint TE.

2014. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Képzeld azt akartam kezdeni, hogy most kb perfect nyelven beszélek, kint élek már egy jó pár éve, és egyetemet is végeztem itt kint. Én legalább vettem 15 évesen a fáradtságot, és azzal az alapszintű nyelvtudással is utánanéztem, szótáraztam, de te, a 18 éves fejeddel még erre sem vagy képes, mert ugyanis feltalálták már az elektronikus szótárat az interneten. Ehelyett te mégis várod, hogy a sült galamb belerepüljön a szádba, hát azt várhatod. Nem 15 évesen akartam egyetemre menni, alapszintű nyelvtudással, hanem 18 éves korom után, mert én min. 3 év alatt eljutottam olyan szintre, hogy megtudjam állni kint a helyem. Igaz, nem volt könnyű, de megérte. Honlapról alapszintű nyelvtudással szerintem még a hülye is letudja fordítani a dolgokat, + ha van a közelében egy szótár. De nem fogok leállni egy suhanc kis középiskolással vitatkozni.
2014. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a Bécsi Egyetemen tanulok, már 2 éve, de fingom nincs, milyen szakok indulnak rajta (jó, 1-2 tudnék mondani persze, amire a barátaim járnak) :D Gondolod, hogy ha találsz is valakit, aki oda jár, fel fogja neked mondani az egész tantervet? Amúgy Grazban is van több egyetem: egészségügyi, technikai.... Mi érdekel? Google: Universität Graz.
2014. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk milyen szakirányú képzések érdekelnek?Mert ott is van kismillió,az meg nem hülyeség amit írtak,hogy nézz utánna legalább googleben,mert részletesen,precízen leszokták írni,minden felsőoktatású intézmény oldalán a felvételi eljárást,és egyéb tudnivalókat.
2014. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!