Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha itt elvegzem az egyetemet...

Ha itt elvegzem az egyetemet Magyarorszagon akkor az USA-ban Ujra le kell tennem?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak keszulok ugye 5ev az altalanos orvosi es meg 2-3-6ev a tovabb szakosodas.ha itt elvegzem mondjunk az altalnos orvosit akkor tudom tovabb folytatni az Egyesult Allamokban? mert ugy tudom 5 ev utan mar dolgozhatok..

Megkoszonnem ha valaki segitene eligazodni!:)



2015. máj. 24. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha fogorvosnak készülsz, fogorvosit kell végezned, nem általános orvosit. Ez 5 év, ezt követően tudsz szakosodni.

Ha az USA-ban akarsz dolgozni, ehhez el kell végezned az ottani fogorvosi egyetem utolsó két évét, miután itthon megszerezted a diplomádat. Ez legalább 200.000 dollárra rúg(csak a tandíj, lakhatásról még szó sem esett), ezalatt le kell tenned az NBDE első és második részét, ami szintén pár ezer dollár kiadás, ezt követően az adott állam előírásainak megfelelő kiegészítő vizsgát kell még elvégezned.

2015. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ertem tehat 3evig Magyarorszagon kell lennem egyetemen,utana kikoltozom es ott abbahagyom.es mindenkeppen tovabb kell szakosodni vagy van egy ev szam ami utan mar nem kotelezo? Egyebkent diakhitel ilyen esetekben fel lehet venni?!
2015. máj. 26. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem...megszerzed itthon a diplomádat(elvégzed az 5 évet), ezt követően a kinti egyetemek valamelyikén kell megcsinálnod az ottani utolsó két évet.

Van diákhitel, de nem tudom, hogy külföldieknek milyen rendszer szerint adnak.

Nem tudom hogy működik a szakosodás.

2015. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ah koszonom szepen:)
2015. máj. 26. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!