Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglisztika itthon vagy...

Anglisztika itthon vagy Skóciában?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye? Sokak mennek kint egyetemre, de ismerőseim közül csak olyanok, akik reál pályára készülnek. Tanulok franciát is, úgyhogy ha kimennék, kint angol-francia műfordítónak tanulnák, itthon angol-magyarnak.


Anyagilag mennyire drága (azon kívül, hogy nagyon) a kinti tanulás kollégiumi szállással?



2015. júl. 16. 17:46
 1/10 anonim válasza:
100%
Egyertelmuen Skocia, sokkal jobb lehetosegeid lennenek utana. A koltsegeket illetoen - minden egyetem mas, ezt az egyetemtol tudakold meg!
2015. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kint több a lehetőség. Drága valóban, de Skóciában ingyenes az első diploma, szóval "csak" a megélhetést és a koleszt kéne fizetni. Ahol én néztem a koleszt, ott kb 100-110 GBP per hét, de ez egyetemenként változó
2015. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Sose értettem miért megy valaki itthon anglisztikára, amikor ott a lehetőség, hogy küföldön az ADOTT nyelven tanulhass akármit. Amúgy a kolesz drágább mintha egyszobás albit bérelnél.
2015. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, tudod vannak olyan emberek akik hiába akarnának menni, valami ideköti őket. Én is imádom az angolt, a szívem szakad meg, hogy kimehessek ráadásul az első diploma ott ingyen van, vissza sem kell fizetni de még nem tehetem meg. Most tök mindegy hogy mi az, mindenkinek a saját gondja a legfontosabb. Én azt remélem legalább Erasmusra kimehetek, vagy a mesterképzésre, de egyszerűen nem tehetem meg, hogy most azonnal ugorjak és elhúzzak innen mert itthon felelősséget vállaltam valamiért amit nem hagyhatok itt.

Amúgy a legtöbb ember átlagos anyagi helyzetű és itthonról nem olyan könnyű eldönteni, hogy mennyire egyszerű kint megélni főleg egy diáknak ha nem tudják otthonról annyira segíteni. Én pl hallottam olyan szülőről aki állítása szerint több millió forint hitelt vett fel, hogy a lánya megélhessen Skóciában az ingyenes képzés mellett. Szóval az ilyenek elég ijesztőek.

2015. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Ez diákfüggő, mert aki kicsit talpraesettebb az eltud menni dolgozni és bumm, megélhetés pipa.
2015. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondtam, hogy nem megy dolgozni. De innen itthonról honnan tudja az ember, hogy amit diákként keres az elég-e arra, hogy fizesse a lakhatást, kaját meg mindent egy másik országban? Még itthon sem vagyok benne biztos hogy élnék meg egyetem mellett ha a szüleim nem hagynának itthon lakni ingyen. Legalábbis én próbáltam utanánézni és minden egyes helyen, minden egyes ember mást mond. Van aki szerint ha nem kőgazdagok a szüleid, akkor lehetetlen, más szerint meg gyerekjáték. Persze az egyetemek honlapját is elolvastam, de ott meg inkább csak tanácsokat és általános dolgokat írnak.
2015. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen gondolkodással egyetem után is nehezen fogsz megélni. Hidd el nem két fillérért dolgoztatják a diákokat, tisztában vannak a munkáltatók mire kell nekik a pénz és nyilván a szállás árak sincsenek az egekbe. Mint már írtam a kollégiumok tényleg nagyon drágák, viszont ott rengetek szolgáltatás jár is mellé. Szobát keresni, garzont bérelni sokkal praktikusabb és alsó hangon félhavi fizuból megvan, mellette tudsz kaját, könyvet venni. Nem tudom miért kell egyből irreális dolgokra gondolni.

Itthon nem tudod elképzelni, hogy oldanád meg. A kolesz itthon 9-15 ezer között mozog, ha államin vagy mellette simán megélhetsz a diákfizudból. Én nem is merném már ennyi idősen kérni a szüleimtől, hogy eltartsanak...

2015. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is én nem kértem, hogy eltartsanak, de miért mennék kollégiumba ha 25 percre lakok az iskolától? Nálunk természetes, hogy segítenek minket a testvéreimmel ahogy tudnak.

Másodszor valóban nem vagyok az a törtető, jég hátán is megélő fajta, már sokat fejlődtem, de sosem leszek leszek olyan mint ők ha egyszer más a személyiségem alapja. Ennek a kérdésnek azonban nem tudom mi köze ehhez, természetes dolog, hogy az ember utánanéz, megkérdezi más emberektől akik tanultak kint, én csak elmondtam, hogy milyen válaszokat kaptam. Elnézést hogy kifejeztem az aggodalmamat afölött, hogy nem vagyok benne teljesen biztos, hogy mennyire/milyen módon lehetséges diákként megélni kint, hisz még sosem próbáltam. xD

2015. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt vontam kérdőre, hogy eltartanak csak reagáltam erre -> "Még itthon sem vagyok benne biztos hogy élnék meg egyetem mellett ha a szüleim nem hagynának itthon lakni ingyen."

Csak a válaszaiddal szegény kérdezőt eléggé eltántoríthatod egy ilyen lehetőségtől, miközben csak mendemondákból feltételezel dolgokat a kinti tanulással kapcsolatban.

2015. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Hát bocs ha így jött át, én nem akarom eltántorítani, épp az ellenkezője. A kommentek többsége nem is neki szólt, hanem neked. És szerintem a kint lakó vagy tanult emberek nem mende-mondákat terjesztenek. :)
2015. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!