Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik egyetemnek van a...

Melyik egyetemnek van a legjobb anglisztika karja? Hová tudok szakosodni onnan? ( Jól fizető állás reményében, akár itthon akár külföldön)

Figyelt kérdés

Angol felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem (C1 szint)

Részeredményeim: beszéd: 92% hallgatás: 84% levél:75 szövegértés : 72%

Anglisztika szakot szeretnék végezni. A probléma az, hogy nem tudom mit kezdjek az után, illetve melyik egyetemnek van a legminőségibb anglisztika karja amit ajánlanak ? Hova érdemes menni?

Utolsó kérdésem pedig: Mivel az életemben a pénz (SAJNOS) meghatározó elem, hogyan tudnék a lehető legtöbbet keresni? Esetleg külföldön, vagy itt Magyarországon ?

Németet közép-felső szinten beszélem, most évben fogok jelentkezni C1 szintű felsőfokú vizsgára.



2013. aug. 20. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
(Kérdésedre nem tudok válaszolni, de nincs olyan, hogy anglisztika kar. Van bölcsésztudományi kar, ahol van anglisztika szak. Amúgy szerintem az ELTE-n a legerősebb a BTK - de majd más megcáfolja, ha nem így van, bölcsész szakokba nem vagyok otthon)
2013. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen ne haragudj én is a postolás után vettem észre hogy elírtam. Válaszodat köszönöm!
2013. aug. 20. 17:19
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nézd ha sokat akarsz keresni akkor nem anglisztika szakra kell menned. A profi angol-német nyelvtudás kiváló, tényleg nélkülözhetetlen, és alap hogy kiugró fizetésed legyen. De anglisztika szakkal se itthon se külföldön nem leszel keresett szakember. Lévén nem leszel szakember. Egy nagyon művelt profi angolos. ezért nem fizetnek már bocs. Itthon ebből multi cégeknél asszisztens leszel igaz annak biztosan el tudsz helyezkedni, de továbblépni nem igazán tudsz majd. Jól fizető álláshoz kellene valami használható végzettség. Mérnök, orvos, gyógyszerész, eü.diploma, amivel már megfizetnek külföldön.
2013. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha simán anglisztikát végzel, azzal nem fogsz sokat keresni. Utána még el kell végezni a fordító/tolmácsképzést, úgy már lehet a dologból valami.
2013. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ÉS mit javasoltok? Ha külföld akkor Ausztria jönne szóba, esetleg Anglia délebbi része(rokonok miatt).

Biológia érdekel, illetve a számítástechnika, és a sportok. Ötletetek van? Esetleg sporttal? Otthon végezhető munka is szóba jöhet!! Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 20. 17:46
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Anglisztikában csak annyi a 'plusz', h sokat tanulsz a kultúrájukról is, vagy vmi ilyesmi asszem..mindent angolul, de ez szakmai tudást nem ad. Külföldön tudsz a legtöbbet keresni az biztos, és ha teheted még egyetem alatt erasmust használd ki. mérnök, eü-is, tolmács ami nekd talán legjobb..de magába az h angolt jól nyomod az semmi. Ha itthon akarsz jól keresni, én nemzetvédelmi egyetemre mennék újból, vagy jogra de akkor külföldi tanulással kiegészítve...nézz utána..nagyon nehéz egyébként eldönteni, h mi a jó..:S
2013. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én most akarok majd..vagyis tavasszal jelentkezni táplálkozástudomány msc-re..talán mintha látnék benne némi jövőt itthon és külföldön is..szerintetek?? (mert ugye ha most bukta, akkor nagyon sokat kell majd vissza fizetni az államnak..persze feltéve ha bejutok. XD)
2013. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Számítástechnika az jó, de legyél jó matekból (meg persze infóból). Könnyű bejutni az infós szakokra, de nehéz elvégezni. És itthon is jól lehet keresni (már pályakezdőként is). Főleg, ha jól tudsz angolul, sok programozó álláshirdetésnél feltétel a nyelvtudás.
2013. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Inkább kérdezem úgy, mi szükséges ahhoz hogy igazoljam hogy angol-német nyelven felsőfokon beszélek, nyelvvizsgán kívül? Ezen kívül szakmára gondoltam.
2013. aug. 20. 17:56
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Biológia érdekel az kiváló, számítástechnika az is kiváló.

Eü diplomákat nagyon jól megfizetik külföldön, mérnökinformatikusokat is. Ezt helyetted el nem lehet dönteni.

"konkrét szakmát" igyekezz tanulni ne műveltséget adó szakot, és most (szakma alatt nem az okj képzést értem), hanem olyan szakra menjél felsőoktatásban ami után értesz is valamihez, ergo bölcsész,és TTK szakok kizárva.

A tolmács-fordító már rég nem keresett szakember, ezt elfelejtheted. Nekem van egy barátnőm, ő német szakon végzett egyetemen (még 5 éves képzés) és mellette profi angolos, és elvégezte a szakfordítói képzést is. Ezért mondtam hogy asszisztensnek simán elhelyezkedett nagy multi végnél, nyilván nem azt választották aki egy nyelven csak középfokon tud, de asszisztens pozícióból nincs tovább, mert ugye nem ért semmihez, hisz bölcsész. Ezért mondtam hogy értsél is valamihez.

2013. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!