Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most mennék gimibe, de Belgium...

Most mennék gimibe, de Belgiumba költözünk. Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

Néhány napja tudtam meg, hogy a családommal augusztus végén kiköltözünk Belgiumba, mert apukám kapott egy "visszautasíthatatlan" munkalehetőséget.Nekem ez nagyon hirtelen jött és sokat sírok is miatta,mert szeretem az itteni életünket, van elég pénzünk, ráadásul sok jó barátom is van. Semmi kedvem egy tök ismeretlen helyen mindent előre kezdeni.

A másik meg a suli. 15 éves vagyok, most megyek majd 9. osztályba, fel is vettek egy nagyon jó gimnáziumba, ahova szerettem volna menni évek óta. Most ebből se lesz semmi. Ami a fő kérdésem lenne, hogy így magyarként milyen iskolába fogok ott járni? Francia nyelvterületre megyek és egy szót se tudok franciául. Egy hónap alatt sokat nem is tudnék javítani a helyzeten. Angolul annyit tudok, amire általánosban alapszinten megtanítottak.


Mehetek így is 9. osztályba? Mit fogok csinálni, ha semmit nem értek az órákon? Hogy lesznek így jegyeim? Hogy barátkozzak?


Van valaki hasonló helyzetben? :(


2015. júl. 22. 09:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
58%
Haverokat szerzel pikk-pakk, kint jobb lesz, hidd el.
2015. júl. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Azt majd a szuleidnek kell megoldani, hogy jarj suliba, ne aggodj.

Kesobb szerzel baratokat, erzed a kulonbseget az ottani es a magyarorszagi elet kozt es rajossz, ennel jobb nem is tortenhetett volna :) Gondolj bele, mindenki menekul abbol az orszagbol! (Magyarorszagot ertem ezalatt)

2015. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
15 évesen nem tudhatod, hogy mennyi pénzetek van, mert a szüleid dolgoznak, fizetik a kiadásokat, számlákat. Később még hálás leszel érte, hogy normálisabb országba visznek téged. Nem mindenkinek adatik meg egy ilyen lehetőség.
2015. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem volt egy orosz osztálytársam általánosban. 7. osztályba jött úgy, hogy egy kukkot nem tudott magyarul. Mégis megtanult. Akárcsak az egyik 2. osztályos fiú németül Ausztriában. Ha nem zárkózik el az ember, akkor sikerül.
2015. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem Svájcba vittek ki, általános iskola elsősként. Egy kukkot nem tudtam sem németül, sem franciául. Hónapokon át minden reggel sírtam, amikor anya otthagyott a suliban. Aztán szépen belejöttem. Nagyon kemény volt, de utólag hálás vagyok érte.

Amikor apa nyugdíjba ment, visszaköltöztünk Budapestre, de nekem szörnyű csalódás volt. Egy év után elköltöztem Göttingenbe.

2015. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hazudok, nagyon nehéz lesz neked, valószínűleg jól jársz. Melyik városba költöztök? Brusselsben voltam gyakorlaton, nagyon szép hely.
2015. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom optimistábban látni a helyzetet. Csak tényleg érdekelne, hogy konkrétan mi fog történni szeptemberben - 9. osztályba kerülök? De tök más tananyag volt, én leszek az osztály "butája", főleg, hogy a nyelvet se beszélem? :( A nulláról mennyi idő alatt tudok annyira megtanulni franciául, hogy be tudjak illeszkedni az osztályba?


Amúgy Nivelles-be megyünk, ez ha jól tudom Brüsszeltől kb. 1 óra utazásra van, egy kisebb város.

2015. júl. 22. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Németül, esetleg angolul beszélsz?
2015. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Angolt tanultam 5 évig, 4. osztályos koromtól általános iskolában. A tanárunk év végén azt mondta hogy kb. alapfokú szinten vagyunk. Elég sok nyelvtant tanultunk de nem nagyon beszéltünk. :(


Németül nem tudok.

2015. júl. 22. 11:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Én német egyetemre fogok járni ősztől. Én jól beszélek németül, de be vagyok szarva eléggé, szóval megértem az érzéseidet... Sok sikert!
2015. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!